i7 6700 ve RX 470 için PSU önerisi

karakaya26

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bugün geçerken vatan bilgisayara uğradım hoşuma giden bir kasayı sorup birde RAM alacaktım. Güç kaynağı sordum, MSI RX 470 modeli 4 GB olan kart için minimum 750W bir güç kaynağı önerdi. Benim aklımda 500W'lık bir güç kaynağı almak vardı. Birde minimum 750W deyince bir şaşırdım, öncelikle forumdan bilgi alayım öneri alayım daha sonradan alırım diye düşündüm.

Sistem Özelliklerim:
İntel i7 6700 işlemci
MSI RX 470 - 4 GB 256bit
HyperX 8GB DDR 4 2400mhz Ram
B150M Gaming Pro Anakart

Sizce kaç w power almalıyım? Sizce de minimum 750w doğru mudur? Bana pek o kadar büyük güç kaynağının gerek olacağını zannetmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ek olarak: 100-150 TL'lik bir işlemci soğutucu arıyorum önerileriniz önemli.

@Hic

İşlemci bu akşam sipariş vericem ve ram'i diğerlerini sipariş verdim bugün büyük ihtimal kargolanmıştır. Bir şaşırdım bende noluyor 750w nedir.

İşlemciyi İ5 6500 yapıp ekran kartını RX480 yapın. Bir tane daha 8 GB RAM ekleyin.
Ekran kartını 800 küsür tl ödedim. Uygun fiyata geldi. İşlemciyide bugün alacağım hocam değiştirme gibi bir şansım yok ancak bir 5 6 ay sonra dediğiniz gibi bütçem de olur hem o zaman, ekran kartını 2.el olarak satıp rx480 veya farklı bir model olabilir değişim düşünebilirim. Ram ler kesin 16 ya çıkartacağım zaten fakat başlangıçta 8 aldım daha sonrasında dediğim gibi birikimlerden almayı planlıyorum.

Kablo yönetimi olan mümkünse pencereli uygun fiyatlı bir kasa arıyorum. PSU içinde olabilir veya psu suz olabilir. Cooler Master K350 600W Full Siyah Pencereli MidTower Kasa Fiyatı bunu buldum fikriniz nedir?

Bunun yerine Dark N10 öneririm. Ayrıca, sipariş vermeden önce keşke buraya gelip bütçenizi söyleseydiniz, daha iyisini toplayabilirdik.
Konu açmıştım aslında ama sürekli birşeyler değişti kampanyalar vs derken acemilik bakalım nasıl birşey olacak hayırlısı olsun diyelim. Hocam Dark N10 modeli hoş bir şunlara bakarmısınız.

Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli Fiyatı

Dark N10 Usb 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli 500w Atx Kasa GittiGidiyor'da 248714620

alttakini sonradan buldum. 500W sistemim için yeterli olurmu sence?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı