i7 6700 yük altındayken GHz'i düşüyor

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 2B
Tek taraflı akımsal daralma genelde akım limitleriyle alakalıdır ama siz görüntüleri atınca anlamış olacağız. Eğer ki IccMax 55A gibi bir değerdeyse sebebi bu olabilir. Masaüstü sistemlerde aslında kaldırılmış olur akımsal daralmalar ama ilginç bir sorun cidden sizin bunu yaşamanız.

Şöyle bir değim var. Öküz altında buzağı aramak.

@erengore Konu sahibinin işlemcisi i7 6700, siz sanırım değerlendirmesini i7 7700HQ üzerinden yapıyorsunuz.

Yukarıda 5 birim var. Şu dediklerimi tüm birimlerde uygulayın:
Unlock Adjustable Voltage tikini işaretleyin ve IccMax değerini tüm birimlerde maksimize olarak ayarlayın. Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde. Bu arada işlemcinden çok yüksek voltaj geçiyor bana kalırsa o frekans için istersen az azaltabiliriz.
Şöyle bir değim var. Öküz altında buzağı aramak.
Bas baya akımsal daralma uyarısı veriyor işlemci. Neyini anlamıyorsun? (EDP problemleri akımsal daralma demektir.) Ki sistem boştayken bile kırmızı yanıyor diyor arkadaş.

Bu arada @m47 eğer bu dediğim işe yaramazsa mecbur BIOS güncellemesi bakınman gerekebilir.

Unlock Adjustable Voltage tikini işaretleyin ve IccMax değerini tüm birimlerde maksimize olarak ayarlayın. Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde. Bu arada işlemcinden çok yüksek voltaj geçiyor bana kalırsa o frekans için istersen az azaltabiliriz.

Bas baya akımsal daralma uyarısı veriyor işlemci. Neyini anlamıyorsun? (EDP problemleri akımsal daralma demektir.) Ki sistem boştayken bile kırmızı yanıyor diyor arkadaş.

Bu arada @m47 eğer bu dediğim işe yaramazsa mecbur BIOS güncellemesi bakınman gerekebilir.
Bunlar değil mi?
1649888712141.png

@erengore Konu sahibinin işlemcisi i7 6700, siz sanırım değerlendirmesini i7 7700HQ üzerinden yapıyorsunuz.
All-Core ve Single Core'u sana kendi işlemcim üzerinden anlatıyorum. Bunu anlaman için altına kastettiğim bu diye de ekliyorum. Siz niye bana muhalefet oluyorsunuz boş yere. Forumda neler yapmışım istersen bir bak. Konuya düzgün yaklaşıyorum. Ve mutlak sorunları görmek için Limits araçları kullanıyorum Bence yaslan arkana izle.

Unlock adjustable voltage tikini işaretleyin ve IccMax değerini tüm birimlerde maksimize olarak ayarlayın. Apply'a basmayı unutmayın işlemlerinizde. Bu arada işlemcinden çok yüksek voltaj geçiyor bana kalırsa o frekans için istersen az azaltabiliriz.

Bas bayağı akımsal daralma uyarısı veriyor işlemci. Neyini anlamıyorsun? (edp problemleri akımsal daralma demektir.) Ki sistem boştayken bile kırmızı yanıyor diyor arkadaş.

Aslında boşta değildi Discord Spotify Brave falan açıktı.
Kapadım hepsini tekrar baktım sarı sabit şu anda da Brave Spotify falan açık kırmızı olmuyor galiba.

Evet hocam. Tüm birimler için yapın.

Bu arada çözülmezse minik de voltaj kısar yine de çözeriz sorunu. Fazla voltaj var sisteminde bana kalırsa.
Aslında boşta değildi Discord Spotify Brave falan açıktı.
Kapadım hepsini tekrar baktım sarı sabit şu anda da Brave Spotify falan açık kırmızı olmuyor galiba.
İşlemcinin C State durumuna baktığımda güç tasarrufunda çekirdekler var.
Zaten işlemci Watt çekmezse göremezsin o dediğim durumu. Siz dediğimi yapın.

Yazılımda hata olabilir. Sonuçta pratik olarak herhangi bir sorun yok. Isınma sorunu bile yok, sonuçta dandik soğutucu, eski ve dandik termal macun var.

İşlemcinin çok çekirdek temel frekansı zaten 3.40GHz değil mi? Konu sahibi de çok çekirdekte 3.68GHz almıyor mu? Yani turbo frekans devreye girebiliyor ve yani çok ısınmadığı anlamına da geliyor.

Hey konu sahibi! Siz herhangi bir sorun yaşıyor musunuz? Oyunlarda veya başka bir şekilde?

Evet hocam. Tüm birimler için yapın.

Bu arada çözülmezse minik de voltaj kısar yine de çözeriz sorunu. Fazla voltaj var sisteminde bana kalırsa.

İşlemcinin C State durumuna baktığımda güç tasarrufunda çekirdekler var.
Zaten işlemci Watt çekmezse göremezsin o dediğim durumu. Siz dediğimi yapın.
Tüm birimler için nasıl yapıcam siz IccMax'ı fulleyin dediniz.Galiba FIVR Controlun altındaki birimlerden n hsediyorsunuz değil mi?
Yazılımda hata olabilir. Sonuçta pratik olarak herhangi bir sorun yok. Isınma sorunu bile yok, sonuçta dandik soğutucu, eski ve dandik termal macun var.

İşlemcinin çok çekirdek temel frekansı zaten 3.40GHz değil mi? Konu sahibi de çok çekirdekte 3.68GHz almıyor mu? Yani Turbo frekans devreye girebiliyor ve yani çok ısınmadığı anlamına da geliyor.

Hey konu sahibi! Siz herhangi bir sorun yaşıyor musunuz? Oyunlarda veya başka bir şekilde?

CS:GO oynarken arada takılmalar yaşıyorum. Evet temel hızı 3.40 ama boştayken 3.90 gören hız yükte neden 3.68 kalır?

Geri
Yukarı