i7 6700 yük altındayken GHz'i düşüyor

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 2B
Akım sorunu varmış sistemin gördüm ve halledip stres testine soktum. Sabit 37 çarpanında çalıştı. Sorunu giderdim. Şimdi ise arkadaşın tek sıkıntısı başta da dediğim gibi bus Speed down olması. Onu da BIOS üzerinden halledince işlemcisinde her şeyin güzelce çalışacağından bahsetttim.

Takılmanın birçok sebebi var birisi işlemci throttle duru mudur? Belki başka sebepleri de olabilir konu sahibinin bilemeyiz. Belki GPU'su reliable voltage throttle oluyor sonra da takılma oluyor. Bu konuda haklı olabilirsin. Bunun için ayrı bir konu açıp bizim tüm ihtimalleri gidermemiz lazım.

Benim hevesli ve yardımsever olmam size mi battı acaba? Ki ayrı bir konum var bu arada, şu an onure oldum teşekkürler.

Google'layanlara yardımcı olması oldukça fazla konum var. Çözüm ve makalelerime bakabilirsin. Sevgilerle...

Hocam üzülerek söylüyorum ki BIOS'taki dediğiniz ayar yok maalesef eski bir BIOS olduğu için bulamadığımı düşünüyorum. Tüm ayarları tek tek açtım kurcaladım ama MHz ayarlanabilen bir ayar bile yoktu.

Hocam üzülerek söylüyorum ki BIOS'taki dediğiniz ayar yok maalesef eski bir BIOS olduğu için bulamadığımı düşünüyorum. Tüm ayarları tek tek açtım kurcaladım ama MHz ayarlanabilen bir ayar bile yoktu.
Geçmiş olsun. Zaten yeni anakart ve güncel BIOS'larda otomatik 100 ile geliyor. Eğer güzel bir anakart ve BIOS'unuz olsaydı zaten benim orda ayar yapmama bile gerek kalmayacaktı maalesef. :(

Bence vardır yine de ama nerede ne şekilde olduğunu bulmak lazım. Sağlık olsun.

Geçmiş olsun. Zaten yeni anakart ve güncel BIOS'larda otomatik 100 ile geliyor. Eğer güzel bir anakart ve BIOS'unuz olsaydı zaten benim orada ayar yapmama bile gerek kalmayacaktı maalesef. :(

Bence vardır yine de ama nerede ne şekilde olduğunu bulmak lazım. Sağlık olsun.

Anakart garip bir anakart espırmo_d556 diye geçiyor. Yine de yardımınız için teşekkür ederim.
@erengore hocam tekrardan merhaba. Bir sorum olacaktı. İnternet'den araştırma yaptım ve bu işaretlerin açılmasını söylüyordu açmamın bir sıkıntısı var mı?

1649973909881.png

Son düzenleme:
Anakart garip bir anakart espırmo_d556 diye geçiyor. Yine de yardımınız için teşekkür ederim.
@erengore hocam tekrardan merhaba. Bir sorum olacaktı. İnternet'den araştırma yaptım ve bu işaretlerin açılmasını söylüyordu açmamın bir sıkıntısı var mı?

Eki Görüntüle 1360420
O ayarlar boş ayarlar. Sizin bir işinize yaramaz. Bazı On Demond Clock Modulation sorunu olan sistemler için yapılmış seçenekler.

SpeedShift EPP 32 ayarı sizin sisteminizin performansını azaltır.

High Performance ayarı zaten sisteminizde etkin.

Geri
Yukarı