i7-6700HQ OCCT sistem Power testinde kapanıyor

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar. Lenovo Ideapad 700 oyunlarda kapanıyordu. Termal macunu iki defa yeniledim Arctic MX4 ile. Ancak kapanma sorunu devam ediyor. Ben de bir anlığına acaba sistem gücü tam mı çekemiyor dedim kendi kendime. Bu yüzden de OCCT>Power testi gerçekleştirdim. Ancak daha 5. saniyesinde laptop kapandı. Sorun ısınmadan kaynaklı değil bu arada. Zira işlemcim boşta 45 derece. Yükte en fazla 60 derece falan. Ekran kartı da aynı şekilde ısınmıyor çok fazla.

Prize taktığımız laptop adaptörü sorunlu mudur sizce? Daha ne yapacağımı da bilmiyorum açıkçası 🙁 Siz ne önerirsiniz?

Sistem:
Lenovo Ideapad 700.
i7-6700HQ.
GTX 950M.

Son düzenleme:
Sorunu çözebildiniz mi?

@Salih METİN merhaba hocam. OCCT Power testinde ani kapanma mı oluyor yoksa aşamalı bir yavaşlama arkasından mı kapanıyor?
Merhaba arkadaşlar. Lenovo Ideapad 700 oyunlarda kapanıyordu. Termal macunu iki defa yeniledim Arctic MX4 ile. Ancak kapanma sorunu devam ediyor. Ben de bir anlığına acaba sistem gücü tam mı çekemiyor dedim kendi kendime. Bu yüzden de OCCT>Power testi gerçekleştirdim. Ancak daha 5. saniyesinde laptop kapandı. Sorun ısınmadan kaynaklı değil bu arada. Zira işlemcim boşta 45 derece. Yükte en fazla 60 derece falan. Ekran kartı da aynı şekilde ısınmıyor çok fazla.

Prize taktığımız laptop adaptörü sorunlu mudur sizce? Daha ne yapacağımı da bilmiyorum açıkçası 🙁 Siz ne önerirsiniz?

Sistem:
Lenovo Ideapad 700.
i7-6700HQ.
GTX 950M.
Konu çok eskiymiş şimdi gördüm ya. :(
Çözemediyseniz yardımcı olalım.

@Salih METİN merhaba hocam. OCCT Power testinde ani kapanma mı oluyor yoksa aşamalı bir yavaşlama arkasından mı kapanıyor?

Konu çok eskiymiş şimdi gördüm ya. :(
Çözemediyseniz yardımcı olalım.
Benim de benzer bir konum var bununla ilgili. Araştırırken arkadaşın konusuna denk geldim. Eğer konuyla ilgili bilgi sahibi iseniz benim konumun linkini buraya bırakayım.

Maalesef.

Yok hocam, çözemedim.
Direkt olarak kapanıyor.
Power fazla düşerse voltaj da düşmüştür denebilir. Sistem kapanıyorsa önemli bir parçanın voltajı düşüyordur bana kalırsa. Yani mantıklı geldi bu şekilde düşününce hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı