3500X sistem OCTT Power testinde hata veriyor

Elias_Kötzz

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill CL 16 3400 MHz Oc
Ekran kartı
GTX 1660 Super
Anakart
Asus Prime B450 M.K
İşlemci
Amd 3500x
OCCT normal CPU testinde maksimum 68 derece hatasız çalışırken Power testinde 90 derece 30. saniye sonrasında CPU hata veriyor.
Aynı test sayılır mı bilmem ama AIDA 64 sistem kararlılık testinde disk seçeneği hariç hepsi seçili iken hata vermiyor.
Kafam karıştı acaba anakart işlemciyi besleyemiyor mi diye şüphe edip epu ayarları ile oynadım gene değişen bir şey olmadı sonra çekirdek voltajını artırıp denedim 1.45'ten sonra anakart brick oluyor sıfırlamak zorunda kaldım.

İşlemcim:
-AMD 3500X 1.4 Core v 4.4 GHz.
Ne yapmamı önerirsiniz?

OCCT normal CPU testinde maksimum 68 derece hatasız çalışırken Power testinde 90 derece 30. saniye sonrasında CPU hata veriyor.
Aynı test sayılır mı bilmem ama AIDA 64 sistem kararlılık testinde disk seçeneği hariç hepsi seçili iken hata vermiyor.
Kafam karıştı acaba anakart işlemciyi besleyemiyor mi diye şüphe edip epu ayarları ile oynadım gene değişen bir şey olmadı sonra çekirdek voltajını artırıp denedim 1.45'ten sonra anakart brick oluyor sıfırlamak zorunda kaldım.

İşlemcim:
-AMD 3500X 1.4 Core v 4.4 GHz.
Ne yapmamı önerirsiniz?

CPU soğutucunuz yetmiyor, bu yüzden aşırı ısıdan CPU kapatıyor kendini, AIDA 64, OCCT Power testi kadar yüklenmiyor işlemciye.

Termal macununu kontrol edin, işlevini yitirmiş olabilir, işlemciye de yüksek voltaj vermeyin.

Geri
Yukarı