i7 6700HQ sisteme Hackintosh kurulumu

Monterey kurulum imajı ile kurarsanız muhtemelen EFI çalışacaktır çünkü bende aynı işlemci ve ekran kartı ile kullanıyorum.

1671730182768.png
Buda benim sistem.
İlk adım: İmaj linkine tıklayıp imajı indirin.
İkinci adım. İmaj inince win32Disk İmager ile usb nize yazın (Usb"nin seçili olduğuna emin olun yanlışlıkla taşınabilir bir hdd yi sıfırlamayın)
(İmajı seçmek için mavi ile işaretlediğim ikona tıklayın. açılan pencerede imajı yüklediğiniz klasöre(Varsayılan olarak indirilenlerde olur) gidin ve sağ alttaki iso yazan yere tıklayıp "*" olanı seçin ve daha sonra monterey kurum imajını seçip usb ye yazdırma işlemini başltatın (USB EN AZ 16 GB OLMALI!)
1671730367371.png
1671730553524.png

Yazma işlemi bittikten sonra; Usb sürücümüzde oluşan efi bölümüne benim attığım efi dosyalarını atın.
1671731649927.png
Bu iki dosya yeterli olacaktır. BU işlemden sonra usb ile işimiz kalmadı.

(Eğer DUAL BOOT YAPILACAK İSE!)
Sol alttaki windows butonuna sağ tıklayıp disk yönetimine girin. Bölmek istediğiniz diske sağ tıklayıp diski küçült yapın. (en az 60GB önerim)
Ardından paragon hard disk manager yazılımını kurup (Eğer korsan indirecek isen onun ile ilgili bir link bırakamam demo sürümünde maalesef biçimlendirme olmuyor) (paragon hard disk manager zorunlu değil gerekli olan şey diski APPLE HFS olarak biçimlendirmek buna benzer başka bir program bulup kullanabilirsin) Az önce açtığımız ayrılmamış alanı APPLE HFS olarak oluşturacağız.
1671731309882.png

Bu işlemden sonra artık kurulum yapabiliriz (BU işlem sadece dual boot içindir dual boot yapmayacaksan bunları yapmana gerek yok.)
(Önerim dual boot yapman anladığım kadarıyla acemisin bu konuda, eğer kext kurarken yanlış bir işlem yaparsan macos açılmayaca bilir!)

Bios ayarlamızın yapılı olduğundan emin olduktan sonra (Uefi seçili ve secure boot kapalı) usb ile boot edip kurulum ekranını seçebilirsin.

İmaj linki: macOS Monterey 12.6.1 created by Kleyn
EFI linki: EFİ DOSYASI
Kurulum Sonrası dosyası: Kurulum Sonrası.zip

Bu arada sistemlerimiz neredeyse tamamen aynı. Uymazsa sadece Bluetooth, Ethernet ve Wi-Fi uymaz onları da kendi sistemine uygun olan kexti atarak kurabilirsin. Ekran kartı ve işlemcide herhangi bir sorun olmaz onu belirteyim. USB portlarında sorun yaşarsan YouTube'da onun ile alakalı videolar var yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Monterey kurulum imajı ile kurarsanız muhtemelen EFI çalışacaktır çünkü bende aynı işlemci ve ekran kartı ile kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1610342Bu da benim sistem.
İlk adım: İmaj linkine tıklayıp imajı indirin.
İkinci adım. İmaj inince WIN32DISK Imager ile USB'nize yazın (USB"nin seçili olduğuna emin olun yanlışlıkla taşınabilir bir HDD'yi sıfırlamayın)
(İmajı seçmek için mavi ile işaretlediğim ikona tıklayın. Açılan pencerede imajı yüklediğiniz klasöre(varsayılan olarak indirilenlerde olur) gidin ve sağ alttaki ISO yazan yere tıklayıp "*" olanı seçin ve daha sonra Monterey kurum imajını seçip USB'ye yazdırma işlemini başltatın (USB en az 16 GB olmalı!)
Eki Görüntüle 1610343Eki Görüntüle 1610347
Yazma işlemi bittikten sonra; USB sürücümüzde oluşan EFI bölümüne benim attığım EFI dosyalarını atın.
Eki Görüntüle 1610370 bu iki dosya yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra USB ile işimiz kalmadı.

(eğer Dual boot yapılacak ise!)
Sol alttaki Windows butonuna sağ tıklayıp disk yönetimine girin. Bölmek istediğiniz diske sağ tıklayıp diski küçült yapın. (en az 60GB önerim)
ardından paragon hard disk Manager yazılımını kurup (eğer korsan indirecek isen onun ile ilgili bir link bırakamam demo sürümünde maalesef biçimlendirme olmuyor) (paragon hard disk Manager zorunlu değil gerekli olan şey diski Apple HFS olarak biçimlendirmek buna benzer başka bir program bulup kullanabilirsin) az önce açtığımız ayrılmamış alanı Apple HFS olarak oluşturacağız.
Eki Görüntüle 1610364

bu işlemden sonra artık kurulum yapabiliriz (bu işlem sadece Dual boot içindir Dual boot yapmayacaksan bunları yapmana gerek yok.)
(önerim Dual boot yapman anladığım kadarıyla ace misin bu konuda, eğer kext kurarken yanlış bir işlem yaparsan macOS açılmayacabilir!)

BIOS ayarlamızın yapılı olduğundan emin olduktan sonra (UEFI seçili ve Secure Boot kapalı) USB ile boot edip kurulum ekranını seçebilirsin.

İmaj linki: macOS Monterey 12.6.1 created by Kleyn
EFI linki: EFİ DOSYASI
Kurulum sonrası dosyası: Kurulum Sonrası.zip

Bu arada sistemlerimiz neredeyse tamamen aynı. Uymazsa sadece Bluetooth, Ethernet ve Wi-Fi uymaz onları da kendi sistemine uygun olan kexti atarak kurabilirsin. Ekran kartı ve işlemcide herhangi bir sorun olmaz onu belirteyim. USB portlarında sorun yaşarsan YouTube'da onun ile alakalı videolar var yardımcı olurum.

Dediklerinizi tek tek yaptım ancak hata aldım tekrardan yükleme yeri geldi Monterey yükle dedim Apple logosu çıktı %30'a yakını dolduktan sonra hata simgesi çıktı ve öylece kaldı maalesef.

Burada ki EFI ile deneyin.

Sizin attığınızla denedim dün mesaj da yazdım aslında görmediniz sanırım hata verdi dün saat 10:48'deki mesaja bakabilirsiniz.

Sanırım işlemci ya da ekran kartıyla ilgili dğeil de Wi-Fi'ya da bilmiyorum başka bir bağlantı uyumsuzluğundan dolayı oluyor gibi bu.

Son düzenleme:
Sizin attığınızla denedim dün mesaj da yazdım aslında görmediniz sanırım hata verdi dün saat 10:48'deki mesaja bakabilirsiniz.

Sanırım işlemci ya da ekran kartıyla ilgili dğeil de Wi-Fi'ya da bilmiyorum başka bir bağlantı uyumsuzluğundan dolayı oluyor gibi bu.

Hatayı biliyorum. Eve geçtiğimde düzelteceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı