I7 6700HQ YouTube 4K Video Kasma Sorunu

KralGS

Kilopat
Benim bir tanıdığım YouTube 4K video açarken kasma yapıyormuş. Sahip olduğu laptobun linki yokmuş. Ben sistem özelliklerini yazayım buraya:

İşlemci: I7 6700HQ
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: GTX 950M 4 GB
HDD: 1 TB

Sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde Intel HD Graphics kullanır. Bu yüzden de ağır grafiklerde kastırır. Anlayacağın GTX 950M kullanacağına HD Graphics'i kullanıyor, browser üzerinde kullanmaz. Ya tarayıcı değiştirsin öyle denesin, ya da videoyu indirip öyle izlesin. Benim tahminim bu yönde. Ek olarak tarayıcının üzerindeki codec ile örneğin MPC-HC çok farklı performanslar verir. Bir de internet hızı olabilir, doluyor gibi gözükse de adam akıllı dolmuyor, çok ağır içerikli. 24 Mbit internetle bile 4K adam akıllı izlenmiyor, en az +50 gerekli bence.

Ama şu anda Türkiye'de oturmuyor, yurtdışında bulunuyor. Video açınca otomatik olarak video kalitesi 2K oluyormuş. Bir sıkıntı yok onda ancak 4K yapınca kasmalar başlıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı