i7-6700K 100 derece

ismailkae

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın hiçbir problemi yoktu. M.2 SSD aldım, başarılı klonlama yapamadım servise götürdüm. Dediler ki işlemcin 100 derece, problem var. Ama yoktu çünkü BF:1 ve PUBG'yi deliler gibi oynuyordum. Temiz kurulum yaptılar, M.2 SSD kurdular. Şimdi evde PC'yi açıyorum kasadan değişik sesler geliyor ve PC'de hiçbir oyun yüklü değil. PC ısısı yük altında olmadan 99 derece oluyor kitleniyor. Kapat komutu veriyorum kapanmıyor. Ekran kapanıyor ama kasa çalışıyor. Ne yapmam lazım?

Bir de dediler ki sen CPU soğutucusunu yanlış takmışsın, biz düzelttik. Isı 60'lara düştü dediler. Tam tersi ben soğutucuyu da değiştirmedim.

Dosya Ekleri

• 20200104_204847.jpg
    20200104_204847.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir durumu basit bir klonlama hatasından, mahkemede belki de 10.000₺'lere kadar para kazanabileceğiniz bir duruma ve artık insanların bilmemezliği üzerinden para kazanan bu servislere güzel bir ders verebilirsiniz. Sizden ricam götürdüğünüz yerin ya da gittiği yerin firma adı, bilgileri, adresi sahip olduğunuz bütün bilgiyi bizimle paylaşıp bu işi yüksek bir mevlaya taşımanız. Bu sosyal'de ve farklı sitelerde sanal imzalar toplayıp işi büyültmeniz. Kim uğraşıcak demeyin cünkü birilerinin artık uğraşması lazım.

Benim başıma geldi. adam rami değitirmişti. Fark edemedim. Çoğumuz zaten bu gibi dram hikayeleri yüzünden başlamıştır. Bilgisayar telefon araba VS.
Allahsız bana hem 150 TL'lik bozuk anakartı kakaladı ve işlemcimi değiştirdi. Babamda adam değişim yaparken onu izliyormuş bana anlatıyor ''Oğlum kapağı kaldırdı birşey çıkarttı bana dedi ki ben yenisini takıcam abi bu eski felan dedi başka taktı'' dedi. Taktığı işlemci ise Dual 2 Core 1.80 GHz. Hemen kasayı aldım gittim ertesi gün niye işlemciyi değiştirdin, bu beni hala salak yerine koymaya devam ediyor ''Ya ben sana kıyak geçtim, GHz hızına takılma bu taktığım işlemcideki çekirdekler gerçek seninki sanal'' bilmem ne felan zırvaladı. Yani bende biraz yırtık birisi olsam adamı orda yerin dibine sokucamda işte bende o lafları edecek özgüven yok. İşlemciyi kurtardık bari, eve geldim sinirlendim bayağı. Başladım bilgisayar parçalarını söküp takmaya. İyice öğrendim birşeyler.

@Akerfeldt
Hocam, cidden Allah size sabır versin, tüm dertleri yaşamışsınız. Hayat size iyi davranmıyor.
Yok be hocam hayatta ne dertler var. Adamın bir kolu yok. Diğer adamın ayakları yok, en büyük hayali ayağa kalkıp yürümek. Adam anasını babasını kaybetmiş ne bileyim yani dünyada çok dert var. Böyle şeyler dert değil. Bunlara dert bile denmez yani. Bizim en büyük hayalimiz son model bir arabaya binmekken ayağı olmayan bir adamın en büyük hayali sadece kalkıp yürümek başka hiçbirşey istemez o adam.

Yani sevdiğin kızın seni reddetmesi, o son model arabayı alamaman veya böyle kazıklar yemen dert değil. Bunlar gelir geçer. Reddedilirsin 2 gün üzülürsün 3 gün üzülürsün unutursun. Kazık yersin sinirlenirsin, üzülürsün ama unutursun, hatta bu yediğin kazık sana artı sağlar hayatta tecrübe sahibi olmuş olursun. O son model arabayı alamadın ama yani araba almamakda dert edilecek birşey değil. İnsanlar kendilerine bir dert bulmak istiyorlar aslında. Benim arkadaşım var mesela ''Çok dertliyim'' diyor. Diyorum ne oldu verdiği cevap ''Çok çirkinim, kimse beni sevmiyor, sevdiğim kız bile benle çıkmadı'' ve bunu bahane ederek sigara içiyor. Ulan bu dert mi? Dünyada ne dertler var diyorum, insanların kolu bacağı yok diyorum verdiği cevap ''Agaa öyle değil işte bu'' gayette öyle. Bende sigaraya Lise 1'de başladım 2019 ile beraber tam 2 yıldır içiyorum, ben zaten başlamayı çok istiyordum aile içi kavgalar buna bahane oldu yani. Özendim arkadaşlarımdan ''Benim iradem var'' diye başladım şimdi bırakamıyoruz. Geçen gün üst üste içtiğim sigaralar beni mahvetti tabi midem çok pis bulandı, o bulantıdan sonra içesim gelmedi zaten inşallah bırakırım bu vesileyle bugün hiç içmedim. Yani arkadaşlar bunlar dert edilecek şeyler değil ya, çokta şaaapmamak lazım.

Son düzenleme:
Allahsız bana hem 150 TL'lik bozuk anakartı kakaladı ve işlemcimi değiştirdi. Babamda adam değişim yaparken onu izliyormuş bana anlatıyor ''Oğlum kapağı kaldırdı birşey çıkarttı bana dedi ki ben yenisini takıcam abi bu eski felan dedi başka taktı'' dedi. Taktığı işlemci ise Dual 2 Core 1.80 GHz. Hemen kasayı aldım gittim ertesi gün niye işlemciyi değiştirdin, bu beni hala salak yerine koymaya devam ediyor ''Ya ben sana kıyak geçtim, GHz hızına takılma bu taktığım işlemcideki çekirdekler gerçek seninki sanal'' bilmem ne felan zırvaladı. Yani bende biraz yırtık birisi olsam adamı orda yerin dibine sokucamda işte bende o lafları edecek özgüven yok. İşlemciyi kurtardık bari, eve geldim sinirlendim bayağı. Başladım bilgisayar parçalarını söküp takmaya. İyice öğrendim birşeyler.

İnsanları korkusuz yapan. korkularıdır. kendinizi güvenin unutmayın ki karşıdaki de insan onunda korkuları vardır.

Arkadaşlar ceza aldığım için cevaplıyamadım sinirlendim kasayı kendim açıp öğle çalıştırdım işlemci sıvı soğutma ile çalışıyor ben elimle salladım ve sıvı soğutma çalışmaya başladı ve 40 sanıyede soğutucu 29 dereceye düştü fanlar dönüyordu ama demekki sıvı soğutma devreğe girmemiş zaten corsair yazan kapak sallanıyordu onu iyice gevşettim sorun çözüldü bf1 pubg oyunlarında max ısı 53 derece anakartta numara 99 u gösteriyordu şimdi yük aldında 46 53 arası boştayken 22 23 arası çok saolun ilginiz için
işlemci hızıda tekrar 4.00 oldu 3.80 di

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı