i7 6700K alınır mı?

gokaykrtls

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi yıl olmuş 2020. bir arkadaşım satıyor Z170 anakart ile beraber 1500 liraya almayı düşünüyorum. Sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi yıl olmuş 2020. bir arkadaşım satıyor Z170 anakart ile beraber 1500 liraya almayı düşünüyorum. Sıkıntı yaşar mıyım sizce?
Sıfır olarak R3 3300X ve B450M S2H yaklaşık 1700TL tutuyor. Bence 200TL daha verip sıfır ve daha güçlü bir işlemci almak daha mantıklı.

Eğri oturup doğru konuşmak gerek. Şimdi 6700K dediğiniz işlemci performanslı bir işlemci ve alacağınız anakartta Z170 cipe sahip doğruyu söylemek gerekirse bu 2 ürününde garantileri yoktur diye düşünüyorum. Benim size tavsiyem biraz daha limiti zorlayıp hem yeni nesil hem de garantisi olan bileşenler almanız.

İşlemci için pek önemli olmamakla birlikte anakartların ömrü de var. Yerinde olsam her ne kadar güçlü de olsa o kadar eski anakartlı sistem kurmam.

Geri
Yukarı