İ7 6700k CPU Core Voltage Yükselme Sorunu

Mr.Break

Hectopat
Daha fazla  
Aradan yaklaşın iki ay kadar bir süre geçti ve tekrardan format attım PC'ye. Bu gün fark ettim ki Asus All Suit 3 programında CPU core voltage kısmı kırmızı bir şekilde gösteriliyor ve voltage 1328'lere kadar fırlıyor. Bu arada hiç OC yapmadığımı belirtmek istiyorum. Genelde sabit 848 gibi bir sayı aralığında kalır. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar varsa lütfen aşağıya yazsın. Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler. İyi forumlar.

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla overclocktan anlamam ama format atarken BIOS'tan otomatik overcloku açmış olabilirsin, bu voltaj tehlikeli zaten kırmızı olarak belirtmiş. BIOS'a gir fabrika ayarlarına geri çevir sadece BIOS'u çevir bu şekilde PC'yi kullanma, sonuçta I7 6700k bu işlemci yansın bende istemem. Bu şekilde bilgisayarın her çalıştığı dk işlemcinin ömrünü yiyor. Anakartta kısa devreye sebep olabilir ancak bu düşuk bir ihtimal, şimdiki anakartlar korunaklı. Bir gün PC açılmazsa işlemcin yanmış olabilir.
Not: Ben olasılıkları söyledim. Ancak BIOS'u fabrika ayarlarına çevir derim.

@Recep Baltaş
@Asım Demir
@Yusuf Ensar Ertan
@Ali Güngör

Fazla overclocktan anlamam ama format atarken BIOS'tan otomatik overcloku açmış olabilirsin, bu voltaj tehlikeli zaten kırmızı olarak belirtmiş. BIOS'a gir fabrika ayarlarına geri çevir sadece BIOS'u çevir bu şekilde PC'yi kullanma, sonuçta I7 6700k bu işlemci yansın bende istemem. Bu şekilde bilgisayarın her çalıştığı dk işlemcinin ömrünü yiyor. Anakartta kısa devreye sebep olabilir ancak bu düşuk bir ihtimal, şimdiki anakartlar korunaklı. Bir gün PC açılmazsa işlemcin yanmış olabilir.

@Recep Baltaş
@Asım Demir
@Yusuf Ensar Ertan
@Ali Güngör[/QUOTE
Sıfırladım ama hala aynı.Eğer bi fikrin varsa lütfen vaz bu konular hakkında pek bilgi sahibi değilim.Ama şunu osrmak istiyorum statik elektrikten etkilenme şansı var mı yada etkilense böyle olur mu?TunahanTasliTR

@Recep Baltaş
@Asım Demir
@Yusuf Ensar Ertan
@Ali Güngör
Ayrıca Vatan Bilgisayar'a götürsem yardımcı olurlar mı acaba ?Garantiye gitme şansı felan var mıdır?

Performans modumdan Power savinge aldığım zaman voltajdaki düşüklüğü tespit ettim.Bu güne kadar böyle bir şey yoktu hala sorunu tam olarak belirlemiş değilim ama.Power savingde bile dalgalanmalar oluyo ama performans moduna göre daha düşük değerler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı