i7 6700K ekran kartı takınca ısınma sorunu

gudufum

Decapat
Merhaba arkadaşlar, benim bir sorunum var ve bilgisayarcı olmama rağmen işin içinden çıkamadım.
Ben i7 6700K işlemci ile MSI 1050 Ti Gaming X kullanıyorum. MSI M5 anakart. Ekran kartını yeni aldım ve HD 530'la bu sorun olmuyordu. Sogutucum: SILVERSTONE Tundra TD03LITE (RAM 16 GB DDR4).

Sorun: Sıvı sogutmada sorun yok, termal macun yeni değiştim. Sistemim boşta 20-30 arası olmasına rağmen, CS:GO ve PUBG oynarken (bazen) hafif saniyelik donma ve büyük bir sorun olarak GPU kullanımı %50 ve %50 %60 arası sıcaklık. CPU'da ise %80'lere çıkan kullanım var. 70-90 arası sıcaklıklara ulaşıyor. Ekran kartını güncelledim. BIOS'u güncelledim. Belki de 10 defa söküp baktım bir donanımsal sorun bulamadım. Boştayken kullanım %1-%0 programsal da bir şey göremedim. Test yapıgımda işlemci tek başına stres testinde 50'yi geçmiyor ekran kartını ekleyince teste aynı sorun oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı