i7 6700K GTX 1080 Sistem Toplama

Glitchy

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar herkese tekrar merhabalar sistemi inşallah bugün alıyorum. Son olarak fikirlerinizi almak istedim. Şöyle yapsan daha iyi olur, burası uymamış filan çekinmeyin. Ama monitöre laf etmenize gerek yok oradan çok laf yedim. Anladım 2K lazım:ROFL:. SSD İleride alınacak üzerine 8GB RAM eklenecektir. Oraya da bakmayın.

Anakart: MSI Z170A Gaming M7
Ekran Kartı: MSI GTX 1080 Gaming X
İşlemci: Intel i7 6700K
RAM(Bellek): Corsair Vengeance LPX 8GB 2666 MHz DDR4 CL16 (İleride 16 olacak)
HDD: WD 1TB 7200 Rpm WD10EZEX
SSD: (İleride alınacak)
Soğutucu: Corsair H115i (Alındı)
PSU: EVGA SuperNOVA 750B2 Bronze +80 Semi Modular
Kasa: NZXT H440 Siyah
Monitör: ASUS VX228H (2K önemli o yüzden Full HD aldım)

Kasa Coraxalpha 520 ₺
Soğutucu ve PSU Amazon 380+260=640₺
Diğerleri Ebrar bilgisayar 5650₺

Tek korkum soğutucunun kasaya sığmaması. Araştırdım sığar deniyor ama yine de:D.

Bir de PSU seçimim nasıl Corsair CX serisi dandik onun dışında F/P ürünü düzgün marka yok. Ben de Evga kaliteli denince böyle yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
O güç kaynağını bilmiyorum yalan söylemeyeyim, fakat alternatif olarak;
High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold 62.5A 12V Güç Kaynağı Fiyatı

Monitöre laf etmeyin demişsin, fakat GTX1080 gibi bir karttan çıkacak görüntüyü, o monitörde görmen, ne bileyim benim hiç içime sinmezdi.

İşlemciyi i7 6700, anakartı H170'e düşürüp, hatta opsiyonel olarak GTX1070'e düşüp, ya Full HD 144Hz ya da 2K 144Hz veya varsa 75Hz bir monitör almanı öneririm.

Kasa bu haliyle çok iyi kabul ediyorum, fakat bunu ekranda görmediğin sürece bir anlam ifade etmiyor bence. Tabii ki zevkler renkler :)

Kusura bakmayın hocam banlıydım. Tavsiyeler için saolun:). Sistemi ebrar bilgisayar çalışmadığı için alamıyorum her şey tamam kredi kartını veriyoruz en sonda sipariş onaylanıyorda takılıyor 5-10 dakika bekliyoruz öyle kalıyor çıldıracağım yahu.

Kusura bakmayın hocam banlıydım. Tavsiyeler için saolun:). Sistemi ebrar bilgisayar çalışmadığı için alamıyorum her şey tamam kredi kartını veriyoruz en sonda sipariş onaylanıyorda takılıyor 5-10 dakika bekliyoruz öyle kalıyor çıldıracağım yahu.

Hayırlı olsun. Bellek ileri de 3000mhz yapmaya çalış en azından. 2666mhz cl16 hiç esprisi yok. Anakart M7 güzel olmuş. İşlemciyi 4.9ghz bekliyorum. :D

Daha almadı isen Asus tarafına da dönebilirsin. Asus Maximus VIII Hero ile Asus Strix Gtx 1080 olabilir. FPS olarak yüksek çözünürlükte bir tık daha iyi.

Son düzenleme:
Siparişler verildi arkadaşlar emeği geçen herkese teşekkürler. Malesef PSU amazon.com'dan geleceği için 14 gün filan bekleyeceğim toplamak için ama gelen parçaların resimlerini yeni bir konuyla açacağım:).

Merhaba, bende 4k toplamak isdedim ama fiyat cok yüksek cıkdı 2k ya düsüs yaptım, parçaları amazondan baktıgımda baya fiyat fatkı cıkıyor Türkiye'ye gelişte gümrük vergi yüksek oluyormu yoksa sıkıntısıs geliyor mu ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı