İ7 6700K Hava Soğutma

luqanarin

Kilopat
Daha fazla  
Intel i7 6700K'lı bir PC topluyorum, ek olarak işlemciye fan takacağım, aşırı ısınma problemi olur mu acaba? Youtube ve Twitch'le ilgileniyorum, render vb. şeyler yapacağım. 200 TL'ye kadar bütçem var.

Bu arada overclock yapmayı düşünmüyorum. Hyper 212 Evo' yu tavsiye edermisiniz?

Kendim 212X modelini kullanıyorum tavsiye ederim. Zamanında FX 4100 ile 4.80 mi 5.00 GHZ' ye mi ne O.C etmiştim o soğutucu ile maksimum 50-55 derece görmüştüm. Ama işlemciyi büker mi şüpheliyim açıkçası.

Overclock düşünmediğim için B150m BAZOOKA alıyorum. Anakartın sağlam bileşenlerden yapıldığı söyleniyor. İşlemciyi bükme konusuna değenecek olursak bükmeyeceğine emin olabileceğimiz bir fan var mı acaba? Vatan Bilgisayar'da bulabileceğim?

Kendim i5 6600k işlemcim üzerinde kullanıyorum. Kışın 42 dereceyi geçmedi. Ama bu yaz aylarında 55 e kadar gördüm. BF4 gibi oyunlarda en fazla 55 derece filan. Tabii ben de bir temizlik ve macun yeniliği yapmam lazım. Daha da düşecektir. Sizi tatmin edecektir. Tavsiye ederim.

Ben bana kalırsa 212 EVO'yu alırdım ama gereğinden fazla abartmadan vidalardım. Onun dışında diğer soğutucuları pek tavsiye etmem özellikle i7 "K" ibareli işlemcilere.

Ben kasayı oraya bırakıyorum montaj için yetkili servisleri ilgileniyor. Onlar sıkıntı çıkarmaz herhalde bu sıkma konusunda. Büyük ihtimal 212 EVO seçimim olacak. Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Bütçem olsa Z170 alabilirdim fakat overclock işine cidden girmek istemiyorum. i7 6700 e para vermişken biraz daha vererek i7 6700K almak mantıklı değil mi ? İlerde anakart değiştirip overclocklayıp biraz daha idare etmesini sağlayabilirim çünkü. Renderda farketmez mi hocam? Bu arada kesinlikle vatandan topluyorum. Başka sitelere bakamam şuanlık.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı