i7 6700K işlemciyi hemen i7 9700 ile değiştirmek mümkün mü?

AltugAydin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim i7 6700 işlemcim RX480 STRIX GAMING 8 GB ekran kartım var. Ben şimdi işlemcimi i7 9700K ile değiştirmek istiyorum. İşlemciyi değiştirince de ekran kartım iyi olduğundan darboğaz yemez diye düşünüyorum. Bir de i7 9700K işlemciyi alıp direk anakarta yerleştirince iş bitiyor mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim i7 6700 işlemcim RX480 STRIX GAMING 8 GB ekran kartım var. Ben şimdi işlemcimi i7 9700K ile değiştirmek istiyorum. İşlemciyi değiştirince de ekran kartım iyi olduğundan darboğaz yemez diye düşünüyorum. Bir de i7 9700K işlemciyi alıp direk anakarta yerleştirince iş bitiyor mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Ekran kartınız i7 6700 ile de zaten darboğaz oluşturmaz, boşa masraf yapmış olursunuz, soket uymadığı için zaten 9700K'yı şu anki anakartınızda kullanamazsınız.

Anakartın da değişmesi gerekiyor.

Ekran kartınız i7 6700 ile de zaten darboğaz oluşturmaz, boşa masraf yapmış olursunuz, soket uymadığı için zaten 9700K'yı şu anki anakartınızda kullanamazsınız.
Bu arada soket uyuyor. Intel sadece yeni anakart aldırmak için böyle bir desteklememe olayına girmiş 😂

Anakarttım MSI H170 ama yine de değişcek diyorsunuz değil mi?
Evet değişecek. 300 serisi anakart almanız gerek. Tabi bir de işlemci K serisi olduğu için de Z serisi bir 300 anakart (Z370 veya Z390) alınmalı 😀

Z serisi olması zorunlu değil ama o işlemciye o anakart gider. K serisi işlemci de varken insan 5GHz yapmak istiyor 😀

Geri
Yukarı