i7 6700K Mini ITX Kasa Toplama

Fırat0080

Hectopat
Daha fazla  
Çok düşündüm en güncel kararım mini kasa toplama yönünden oldu. İki tane hayati önem taşıyan sorum olucak sizlere öncelikle normal kasaya göre performans farkı olur mu ve her ekran kartı sığar mı ?

Kasa : Coolor master elite 130
PSU : Coolor master g650m 80+
CPU : i7 6700k
CPU Soğutucu : Seidon 120v
Anakart : Msi z170I Pro AC D4
GPU : Rx480 veya Gtx1060 (fiyat ve performansa göre birisini seçicem)
RAM : Gskills ripjaws 16 gb 3000mhz D4
SSD : Samsung 850 evo 500 gb
Monitör : Benq XL2411Z 144 hz 1080p

Kafamdaki sistem bu şekilde ancak bi sorun çıkar mı bilemiyorum. 6 gün sonra sınav sonuçlarım açıklanıyor ona göre tercih yapacağım tabii ki gönlümde mimarlık var o yüzden işlemciyi ve RAM'leri yüksek tuttum çizim, render yapacağım için. Ekran kartı olarak ikisinden birini seçiceğim ikisi de işimi görür ikiside sağlam kartlar hangisi fiyatına göre cazipse omu alacağım inşallah. Asıl kafamı yiyen soru bu kartlar o kasaya sığar mı ?Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olurum. Bide monitör bana yeter mi ya da monitörden kısarsam sorun olur mu?Maliyeti ne kadar düşürürsem o kadar iyi benim için o yüzden kısabileceğim yerler varsa lütfen söyleyiniz. Bu sorularım için öncelikle Recep Baltaş'tan yardım bekliyorum kendisi de mini kasa toplamayı sever umarım bu kardeşine yardım eder de bende rahat kafayla bir mini kasa toplarım. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı