İşlemcinin, Nuvoton NCT6779D/5535D ile 98 Dereceye Kadar Isınması

Zireael14

Kilopat
Yer
Kadıköy
CPU sıcaklığını 90 derece olarak gösteriyor tüm çekirdekler öyle 90-98 arası değişip duruyor ama anlamadım hiçbir şey çalışmıyor sadece Google açık onda da Facebook'ta takılıyorum zaten.
Sıcaklık değerleri ne kadar doğrudur? Termal macun yenileyeceğim eğer gerçekten o kadar ısınıyorsa.

İşlemci ve Ekran kartı Termal macun yenilemelerini kesinlikle yapın.
Cooler Master MasterGel Maker Elmas Partiküllü Termal Macun MGZ-NDSG-N15M-R1
Kasa içi kablolama, fanların yönleri hepsi etki ediyor.
Kasanın içinin tüm açılardan çekilmiş ekran görüntülerini paylaşın.

Sıcaklık değerlerine Core Temp yazılımı ile bakabilirsin.
Core Temp

Geçici olarak güç seçeneklerini Güç tasarrufuna çekebilirsin.
İşlemci kullanımını azaltacaktır.

Overclock yapmıştım. Nedense anormal bir ısınma oluyor ama kapatınca düzeliyordu. Yine Kapattım şimdi, yarın değerlere tekrar bakacağım ve sorun devam ederse dediklerinizi yaparım.

Overclock yapmıştım. Nedense anormal bir ısınma oluyor ama kapatınca düzeliyordu. Yine Kapattım şimdi, yarın değerlere tekrar bakacağım ve sorun devam ederse dediklerinizi yaparım.
Termal macun eksikliğinden dolayı veya soğutma sisteminizin iyi olmamasından dolayı overclock yaparken aşırı ısınmayla karşılaşmanız normal.

Termal macun eksikliğinden dolayı veya soğutma sisteminizin iyi olmamasından dolayı overclock yaparken aşırı ısınmayla karşılaşmanız normal.
Değerler aynı malesef. Termal macun yenileyeceğim ve kasaya 2 tane üst egzoz fan aldım. Ön ve yan fanları daha ileride, anakartı yükseltince takmayı planlıyorum.

Yapılıyor. Kapamama rağmen sonuç aynı. (Maksimum derece 90'a indi ancak boştayken hala anormal bir ısınma söz konusu. Termal macun yenileyeceğim ve kasayı temizleyeceğim. Üste de iki tane egzoz fan aldım.
Sonunda "K" ibaresi bulunmayan işlemcilere OC yapılamıyor. Siz Turbo Boost'tan bahsediyorsunuz şu anda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı