i7 6700K sistem oyunlara girince işlemci %100 olma sorunu

Delux

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yakın zamanda,
Z170x gamıng 7
İ7 6700K
HyperX Fury Black DDR4-2666Mhz
R9 280 sapphire (elimde olan) sistem topladım.

Şöyle bir problemim var arkadaşlar oyuna girdiğim anda işlemci %100 çalışıyor.
Ekran kartı fanları yavaş yavaş hızlanıp son devirde çalışıyor sizde tahmin edersiniz ki sıcaklıkta buna bağlı artıyor.

Düne kadar frame düşüşleri yoktu şimdi oyunda takılmalar oluyor azda olsa.
_BIOS güncellemesi yaptım. (olmadı)
_ Macun ve soğutucu ile ilgili denedim. (olmadı)
Anlayacağınız bi çare kaldım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle problem var i7 6700k gibi bir işlemci taş çatlasa %40 kullanımı zor görür. Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum. Format atın yazılımları güncelleyin. Olmadı servise gönder.
Katılıyorum hocam imkanı yok bir oyunun %100 kullanmasına aklıma gelen Windows 10 yüzünden olduğu Windows 7 veya 8 tekrar kurayım deneyeyim

Videoda testleri Windows 10'da yapıyorlar. Belki işletim sisteminizde sistemsel dosyalar bozulmuş olabilir. Sürücüleri tam yüklememiş olabilirsiniz. Sistemsel sorunları test etmek için sfc /scannow komutunu çalıştırın. Ayrıca Windows ile ilgili bir sorun varsa Windows içinden ayarları koruyan seçenekle tekrar Windows 10 kurulumu başlatarak çoğu sorunu çözmeniz mümkün. Programlarınız ve dosyalarınız kaybolmaz. Bu yöntemi uyguladıktan ekran kartı gibi sürücüleri tekrar yüklemeyi unutmayın. Kurulumu başlatmak için kullandığınız Windows 10 sürümüne uygun iso dosyası içeriğini açıp setup.exe tıklayıp çalıştırmanız gerekiyor. 10240 yapısındaysanız Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulumu başlatabilirsiniz. 10586 yapısına güncelleme yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Videoda testleri Windows 10'da yapıyorlar. Belki işletim sisteminizde sistemsel dosyalar bozulmuş olabilir. Sürücüleri tam yüklememiş olabilirsiniz. Sistemsel sorunları test etmek için sfc /scannow komutunu çalıştırın. Ayrıca Windows ile ilgili bir sorun varsa Windows içinden ayarları koruyan seçenekle tekrar Windows 10 kurulumu başlatarak çoğu sorunu çözmeniz mümkün. Programlarınız ve dosyalarınız kaybolmaz. Bu yöntemi uyguladıktan ekran kartı gibi sürücüleri tekrar yüklemeyi unutmayın.
Hocam bu işlemi tekrar ayrıntılı anlatabilirmisiniz acaba işime yarayacağını düşünüyorum

Önce sfc /scannow komutunu komut satırından çalıştırıp sonucunu paylaşın. Ayrıca komut satırına winver yazıp çalıştırın sürüm 1511 10586 yapısını kullanmıyorsanız güncelleme ile geçiş yapın.

Düzeltme: Windows 10 Medya Oluşturma Aracı tekrar 10586 yapısını kullanıcılara sunuyormuş. Direk bu araçla Windows içinden güncelleme çıkmazsa kurulum yaparak 10586 yapısına geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yaparken de Windows ile ilgili sorunlar düzelmiş olur.

Önce sfc /scannow komutunu komut satırından çalıştırıp sonucunu paylaşın. Ayrıca komut satırına winver yazıp çalıştırın sürüm 1511 10586 yapısını kullanmıyorsanız güncelleme ile geçiş yapın.

Düzeltme: Windows 10 Medya Oluşturma Aracı tekrar 10586 yapısını kullanıcılara sunuyormuş. Direk bu araçla Windows içinden güncelleme çıkmazsa kurulum yaparak 10586 yapısına geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yaparken de Windows ile ilgili sorunlar düzelmiş olur.
Eve varınca dediğinizi yapıp bilgilendirme yaparım sağolun hocam

Kurulum yapmak için burada yazdığım yazılardan faydalanabilirsiniz.
Windows 10 Temiz Kurulum Sonrası Aktivasyon Sorunu
Microsoft Windows [Version 10.0.10240]
(c) 2015 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.
C:\Windows\system32>sfc/scannow
Beginning system scan. This process will take some time.
Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired
them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For
example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
supported in offline servicing scenarios.
C:\Windows\system32>

hocam arattırdığımda böyle bir sonuç çıktı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı