İ7 6700k sistem uyku modundan çıkmama sorunu

staggest

Hectopat
  • Asus Z170 Pro Gaming anakart
  • İntel İ7 6700K
  • Zotac GTX 1070 AMP Extreme Edition
  • Kingston Fury 2133 MHz 32GB RAM
  • samsung Evo 850 SSD
  • Corsair H60 Sıvı sogutma
  • 620 watt da güç kaynağım var.

Deneyimli ve bilgili arkadaslarım ilk defa böyle bir makinem oldu sistemimi topladıktan sonra okudum ki burada ve bazı forumlarda sorulmus İ7 6700K için Corsair H60 yeterlimi diye aidata64 Extreme ile yaptıgım testlerde işlemci GPU 1 tam yükte 2 dk çalısınca maksimum 60 derece oluyor bu normalmidir? Ekran karı GTX 1070 ise Call of Duty Ghost full ayarlarda 57-60 derece civarında çalısıyor. Sorun var mı sizce ve en önemli sorun şu sanırım. PC acıktı bırakıp gittim uyku moduna girmiş tekrar gelip PC'yi açtım kasa açıldı fakat ekrana görüntü vermedi. Uyanmadı PC'yi tekrar kapatıp açmak zorunda kaldım. Çözümü var mı yoksa donanımda bir sıkıntı mı var? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında o sıcaklık değerleri gayet normal. Uyku modu kısmında aynı sorunu yaşadım birkaç defa. Çözüm olarak şunu önerebilirim. Monitörde aktif olan port seçeneği otomatik mi yoksa DP, HDMI şeklinde mi seçili? Oto olması sorun yaratıyor diye düşünüyorum. Aktif portu kartın hangi kabloyla bağlıysa onu seçip uyku moduna geçmesini sağlayıp tekrar deneyebilirsin. İse yaramazsa uyku modu ayarları ve güç ayarlarına bakmak gerekir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı