i7 6700K Sistem Yük Altında Ses Sorunu

Gökhan Raiser

Kilopat
Arada bir şöyle söyliyeyim yani 1 saat yada-2 saat de bazen internete fazla yüklenince (6-7 sekme açınca) PC'den bir ses geliyor. Ses atmam imkansız çünkü ne zaman geleceği tam bir muamma.

Ses tam olarak şöyle;

İlk başta cııııızz (sanki kalkış sesi gibi) sonra zuuuuUUUU diye artan ton bir ses var. (Sanki gaza basarsınız ve motorun sesi yükselir ya.) Son ses ise cuzzzz sanki vites atıyor kesiliyor ses. Sesin power'den geldiği hakkında bilgi verdi bir bigisayarcı (ne kadar doğru bilmiyorum).

Desteğinizi bekliyorum lütfen akıl akıldan üstün insan insandan bilgilidir. Sizce bu ses neden kaynaklıdır? Powerı değiştirmem gerekli midir? Şu anki marka ve modeli HıghPower 750 W 80+Bronze (Modüler değil).

Bizim sorunu buradan tam olarak anlıyabilmemiz mümkün değil. Benimde power cw sorunu yaptığı için değiştirmek zorunda kaldım. Sizin kasanın kapaklarını açıp sesin nereden geldiğini anlayabilmen gerek. Bizim buradan sesin nereden geldiğini anlıyabilmemiz mümkün değil.

Ses bana HDD sesi gibi de geldi.

Senin anlattığına çok benzer ses benim bilgisayarımda HDD'ye bir anda yüklenince kısa süreliğine geliyor. Sizin anlattığınız döngüyü tamamlayıp susuyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı