i7 6700K sistemde elektrikler gidince BIOS sıfırlanıyor

Gunerozcan07

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4*4 = 16 gb 2800 mhz ram kingston
Ekran kartı
gtx 1060 6 gb
Anakart
ASUS MARK1 Z170 SABERTOOTH
İşlemci
İ7 6700K
Merhaba arkadaşlar,

ASUS Z170 mark 1 sabertooth anakartım var. i7 6700K işlemcim bulunmakta.

Anakart üzerinden işlemcimi 4.7 GHz'e overclock yaparak kullanıyorum. Fakat elektirkler gittiğinde ya da bilgisayarımın bağlı olduğu priz anahtarını kapattığımda bu BIOS'taki yaptığım tüm ayarlar sıfırlanıyor. Her seferinde tekrardan overclock yapmak zorunda kalıyorum. Ayrıca sadece saatte değişiyor. Priz anahtarını kapatıp yani tüm enerjiyi bilgisayardan çektiğimde ve PC'yi tekrar açtığımda American Megatrends siyah ekranını alıyorum ve beni F1 tuşunan basmamı oradan da bilgisayarımın BIOS ayarlarını yapıp tekrardan beni masaüstüne aktarıyor. Bu hep böyle oluyor.
Ben bilgisayarıma bağlı olduğu prizi çekmeden mi kullanacağım bu bilgisayarı? Sürekli bu işlemi yapmaktan sıkıldım artık. BIOS pilini de değiştirdim, fayda etmedi. Yine aynı olaylar oldu.
Bilgisayarımın tüm parçalarını söküp toplayan ve kuran bunlarla ilgili meraklı bir arkadaşım. Az çok bilgi sahibiyim. Bununla ilgili nasıl bir yol izlemem gerekir? Anakarttımın son BIOS sürümü kuruludur. Acaba PSU'de mi problem var? Yoksa anakartta mı? Bu problemi nasıl çözmem gerekir?

Yeni konular

Geri
Yukarı