İ7 6700K Sisteme GTX 1050 Ti Alınmalı mı?

sivrigum

Kilopat
İlk öncelikle merhabalar. Arkadaşlar bundan yaklaşık 1 yıl önce bir sistem topladım ama ekran kartı alamadım. Sistemim kabaca şu parçalardan oluşuyor:

• MSI Z170A Gaming M5 Anakart
  • Intel Core i7 6700k İşlemci
  • 16 GB 8x2 Kingston DDR4 Ram
  • 750w 80+ Sertifkalı PSU

Şimdi asıl soruma geçeyim. Ben sistemi topladığım zaman alacağım ekran kartı çıkmadığından dolayı alamamıştım. Bu yüzden hala Onboard sistem kullanıyorum. Ekran kartı almayı düşünüyorum bu sıralar ama piyasa malumunuz gibi. Acaba ben ekran kartını şimdilik GTX 1050TI alsam yaklaşık 1 veya 2 seneye de değistirsem iyi bir şey yapmış olur muyum? Aslında beni bu düşünceye iten şey de yeni bir eve taşındık bu evde internet altyapısı yok artı bu sene YGS - LYS gibi önemli sınavlara gireceğim. Bir de pek iyi bir telefonum yok bu ekran kartını alırsam yeni bir telefon alma şansım da olabilir. Hem ben o kadar grafik düşkünü biride değilim. Bazılarınız kızabilir ama oyunlardan sabit 60 FPS alsam bana yeter. Zaten ileride değiştirmek koşuluyla, geçici ekran kartı alacağım. İşte durum bundan ibaret. İnşallah derdimi anlatabilmişimdir. Fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güçlü. 1050TI piyasadaki her oyunu high-ultrada çalıştırır. Çok ağır şekilde grafik takıntısı olmayan biri zaten güçlü işlemci ve giriş seviyesi GPU ile fazlasıyla tatmin olur. Hem telefon değişikliğinede ihtiyacınız var belliki. Ben tavsiye ederim. RX serisi piyasada olsaydı en azından bir RX470 al derdim.

Bütçeniz nedir? O sistemin RX580'e kadar yolu var. (Bulabilirsen) Ama 1080P için.
Aslında RX 580 hatta uygun fiyata bulabilirsem GTX 1070 alacaktım ama piyasa malum. Bende kendi kendime dedimki acaba şimdilik GTX 1050TI alsam 2 ya da 3 seneye de değistirsem iyi bir atılımda bulunmuş olur muyum?

O işlemcinin yanına en az GTX 1060 yada RX 580 alınmalı
Kardeşim dediğim gibi ben de bunun farkındayım lakin piyasa malum. Hatta GTX 1070 bir ara GTX 1080 bile düşündüm (GTX 1080 bir ara 2500' e kaar düşmüştü o zaman düşünmüştüm). Zaten bu alacağım kartı şimdilik düşünüyorum, ileride çok daha iyisi ile değiştireceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı