i7 6700K Sisteme GTX 1060 Ekran Kartı

Fırat Alsancak

Hectopat
Daha fazla  
Ben sizin eskiden Murat abi GF'ye topladığınız sistemi toplamak istiyorum... Ama asıl sorum şu, ekran kartı olarak MSI GTX 970 yerine MSI GTX 1060 kullansam bir sorun olur mu? Birde Murat abi videosunda alınan cooler master kasa yerine ben Aerocool Xpredator 2 kullansam sorun olur mu? Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

GTX 1060, GTX 970 yerine tercih edilmesi gereken kart zaten, neden sorun olsun ki. Dediğin sistemdeki işlemci hakkında bilgim yok, eğer İ7 6700K ise darboğaz oluşturmaz bu kartı alabilirsin. GTX 1060 yerine de ben RX 480 öneriyorum. İkisi de iyi karttır tercih senin. RX 480 daha ileriye dönük bir karttır.

Toplanan sistemde kullanıcı (Murat abi GF) bir youtuber. Yani toplanan sistem oyun yanında video renderlama amacıyla da kullanılıyor ve işlemciye yük binen işlemler yapılıyor.Bu işler içinde i7 6700k tavsiye edilir.
Ne kadar bütçe ayırdıysanız ona göre sistem tavsiyeleri yapabiliriz. Örneğin oyun amaçlı ise i5-6600k ve gtx 1070 kmbinasyonu kullanılabilir.(Bütçeye göre.)
Kasanın performansa etkisi yoktur . Ancak uzun ömürlülük ve istenilen fonksiyonlar açısından da tavsiyeler alınabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı