i7 6700K Tabanlı Sistem Toplama

ktykskn

Hectopat
Daha fazla  
Screenshot_2016-08-15-17-00-25-1.png

Arkadaşlar sizce bu sistem iyi mi eksik taraflarını söyler misiniz ? Bir de parçalar uyumlu mu ?

• i7 6700K
  • MSI Z170A-Pro
  • Kingston 16 GB 2133 Mhz
  • MSI GTX 1070 Gaming X
  • WD 1TB Blue
  • OCZ Trion 150 240 GB
  • NZXT S340
  • High Power 750W
  • Zalman CNPS5X

• İ5 6600k
  • MSI Z170A-Pro
  • Kingston 16 GB 2133 Mhz
  • MSI GTX 1080 Gaming X
  • WD 1TB Blue
  • OCZ Trion 150 240 GB
  • NZXT S340
  • High Power
  • Zalman CNPS5X

Eki Görüntüle 180491
Arkadaşlar sizce bu sistem iyi mi eksik taraflarını söyler misiniz ? Bir de parçalar uyumlu mu ?
SSD 120 değil de en azından 240GB almanız faydanız olacaktı diye düşünüyorum. SSD kapasitesi mümkün olduğunca doldurulmadan kullanıldığında tam performans alırsınız.
Onun haricinde sistem bence mükemmel. Şimdi çoğu arkadaş 1070 aldırır size bir yerlerden kısarak. Ama oynayacağınız oyunlar çok abartılı ve full ayarlarda oynayıp zorlamayacaksanız gerek yok 4K gibi.

Oyunları ultrada oynama gibi bir niyetim yok ondan gtx1070 seçmedim . Mediumda iyi fps verse bile yeter.

SSD 120 değil de en azından 240GB almanız faydanız olacaktı diye düşünüyorum. SSD kapasitesi mümkün olduğunca doldurulmadan kullanıldığında tam performans alırsınız.
Onun haricinde sistem bence mükemmel. Şimdi çoğu arkadaş 1070 aldırır size bir yerlerden kısarak. Ama oynayacağınız oyunlar çok abartılı ve full ayarlarda oynayıp zorlamayacaksanız gerek yok 4K gibi.
Onu artırabilirim anakartın modelini m3 yaparak.

O bütçeye GTX 1070 rahat sığar hocam. Bende bu sistemi toplayacağım tavsiye ederim. İsterseniz bütçenize göre bazı parçaları arttırabilirsiniz.
Ekran Alıntısı2.JPG

Oyunları ultrada oynama gibi bir niyetim yok ondan gtx1070 seçmedim . Mediumda iyi fps verse bile yeter.

Onu artırabilirim anakartın modelini m3 yaparak.
O zaman tercihleriniz ileriye dönük olabilir, işlemci OC yapılabilir çok ileride, ekran kartı ancak değiştirilerek sistem uzun yıllar kullanılabilir.

O bütçeye GTX 1070 rahat sığar hocam. Bende bu sistemi toplayacağım tavsiye ederim. İsterseniz bütçenize göre bazı parçaları arttırabilirsiniz.Eki Görüntüle 180517
Bu arkadaşın dediği de olabilir, misal benim imzamdaki sistemi alırsanız ekran kartını 1070 yaparsanız yine o fiyatlara gelir. Ben imzamdaki kasa + monitörü 5400e aldım.

Beyler sizce ekran kartına abanıp sistemin diğer bileşenlerinden kısmak ne kadar mantıkli?
Ben sizin sistem beğendim, sadece SSD önerisinde bulundum fark ettiyseniz. Gayet güzel bir sistem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı