i7 6700K Tabanlı Sistem Toplama

Beyler sizce ekran kartına abanıp sistemin diğer bileşenlerinden kısmak ne kadar mantıkli?
Tabi ki kısmak olmaz. Benim kurduğum sistemde kısılan 1 parça bile yok. Ama siz işlemcinizi i7 6700k alıp ekran kartınızı GTX 1060 alırsanız bu gereksiz bir harcama olur. Tabi render v.s programlarıyla uğraşıyorsanız i7 6700k daha mantıklı fakat oyun için alıyorsanız size performans kazandırmaz aksine performans kaybettirir.

Tabi ki kısmak olmaz. Benim kurduğum sistemde kısılan 1 parça bile yok. Ama siz işlemcinizi i7 6700k alıp ekran kartınızı GTX 1060 alırsanız bu gereksiz bir harcama olur. Tabi render v.s programlarıyla uğraşıyorsanız i7 6700k daha mantıklı fakat oyun için alıyorsanız size performans kazandırmaz aksine performans kaybettirir.
Son cümleniz oyununa göre değişir ;)

İ5 e çevirmek mantıklı olur mu ? Gtx1070 almak istemiyorum eğer alırsam onun monitörüde pahalı olur.
Benim topladığım sistemde işlemci i5 değil i7 6700. Monitör olarak ben de 1080p monitör alacağım. DSR ile 2k da oynayacağım oyunları. Zaten 3 5 sene sonra 2k da oyun oynatmaz full Hd de oynayabiliriz.
Ekran Alıntısı2.JPG

İ5 e çevirmek mantıklı olur mu ? Gtx1070 almak istemiyorum eğer alırsam onun monitörüde pahalı olur.
Tabi ki almak almamak sizin kararınıza kalmış bir şey. Tercih sizin diye belirtmiştim zaten :). Ben sadece yorum ve bilgimi paylaştım.

Soğutması nasıl onun hakkında fikrin var mı?
İşlemciyi diyorsan içinden stok fan çıkıyor yeterli de oluyor fakat 100 120 TL civarında alacağın bir soğutucu hayli hayli yeterli olacaktır. Ekran kartını diyorsan GTX 1060 göre hiç bir farkı yok soğutmadan. Sadece bilindik markaları alın yeter. Asus, MSI, Gigabyte, gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı