i7 6700K ve GTX 1050 Ti sistem toplama

PabIo Escobar

Kilopat
Bilgisayar ve telefonların donanımından pek anlamam, sadece yazılımlarından anlarım. Günümüzdeki oyunları ve 2 yıl içinde çıkacak bütün oyunları en az medium grafikte, 60 FPS altına inmeden oynatacak bir canavar toplamak istiyorum. Bütçemi 7.500 TL'den daha fazlasına çıkartamam. Yazdığım sistemi toplamak istiyorum, uyumluluk sorunu çıkartırsa söyleyin ki değiştireyim. HDD, DVD ROM ve FAN'ı eski bilgisayarımdan alıp takacağım. Eski bilgisayarımı 2 yıl önce topladım. 2 yıllık parçaları sıfır sisteme takmak ne kadar mantıklı olur bilemem, ki uyumluluk sorunu yaşatır mı onu da bilemem. Eğer FAN, HDD ve DVD ROM önerileriniz varsa yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim 7.500tllik sisteme gtx 1050ti takılmaz. Bu sisteme everest kasa alınmaz. Skylake nesili geride kaldı. 8 nesil alın veya ryzen 2 leri bekleyin. Ekran kartı konusunda gtx 2000 serisini bekleyin zira ekran kartı fiyatları çok yüksek

AMD için dediklerinizi biliyorum fakat 100 TL'de olsa bütçeyi zorlamak istemedim Intel konusunda da cahilim oldukça. Ayrıca hastayım oyüzden kafa biraz gidik iyi iş çıkaramamış olabilirim.

Sanırım benim topladığım sistemi beğenmediniz. 7.500 TL bütçeye göre en iyi sistem toplama önerilerinizi yazarsanız sevinirim. Günümüzdeki oyunları ve 2 yıl içinde çıkacak bütün oyunları en az medium grafikte 60 FPS altına inmeden kaldıracak bir sistem istiyorum. Ayrıca arada sırada render işleri falan yaptığım için o tarz şeylere de iyi performans göstersin. Bütçemi fazla taşırmassa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı