i7 6700K ve GTX 1070 Sistem Ne Kadara Satılır?

Merhabalar sistemimi satmaya karar verdim.
Sistemin şu şekilde;
• i7 6700K İşlemci
• MSİ Z170A GAMİNG M7 anakart
• GSkill Triden Z 16GB 3200MHz DDR4
• Asus Rog STRİX GTX 1070
• Corsair H110İ Sıvı Soğutma
• Corsair CX 750W PSU
• Samsung 850 EVO 250 GB SSD
• WD Cawair Black 1TB 7200 RPM HDD
• Cooler Master Mastercase PRO 5

Sistemin bu şekilde 4 bin TL civarı eder mi ?
Dostum 5.500 güzel rakam.

Kardeşim 5000 TLye sıfır güncel güzel bir sistem toplarsın eğer indirimleri kollayacaksan ve bu sistem 2 senelik 2.el bir sistem kimin nasıl kullandığını kimse bilemez hor kullanıldıysa bile söylemez satıcı zaten yarın bir gün kafan ağrıyacak onun için bu sistemi 5 binin üzerinde alacak insanın aklında sorun duyarım ben hatta 2.el bilgisayar alan insanın aklında sorun duyarım 4 5 bin tl gibi fiyata kesinlikle 2.el alınmaz kendin özenle toplamak varken.

2. El alanın aklında sorun mu duyarsın? Bence bu Dünya'daki herkese hakaret özellikle şuan konuştuğun kişilere. 2. El olarak satan kişinin, alan kişiden farkı ne? 1 yıllık ürünü napsın 10.000 verdiyse 3.000TL olarak mı satsın? Bence bu sebepten dolayı asıl ben insanın aklında sorun görürüm! Her aldığımız ürünü isterse 1 ay olsun napalım köşeye mi koyalım süs olarak? Sen bir ürün aldıysan, kutusunu açsan dahi o 2. el ürün statüsüne giriyor bence kavramları bilmeden, birazcık düşünmeden yorum yapmayalım. Tek katıldığım nokta 5.000TL'ye güzel sistem yapılacağı ama diğer parçalar kadar kaliteli olur mu? Soğutucu, kasa vs. Herkes ekran kartı, işlemci özelinde bakıyor onlar kolay değiştiriebilir parçalar fakat söylediğim parçaları uzun süre kullanıyorsun her sene değiştirmezsin.

Son düzenleme:
Elektroniğin temel kanunudur, ürün 2. el ise fiyat yarıya düşer. Parçaların sıfır fiyatlarını topla ve 1/2 ile çarp. Çok temiz kullanıldıysa üzerine biraz ekleme yap. Hiç kimse 2. el cihaza, sıfıra yakın ücret ödemez kolay kolay. Ama kurtlu baklanın kör alıcısı olur derler, tutturabilirsen yüksek fiyata belki satarsın.
Yok 7 bin den aşağı verilmemesi lazım 6 bin tl ne ki bilader o sisteme
Sen 2. el sistem için 7 bin TL verir misin?

2. El sistemlerde şöyle düşünmelisiniz:
"Alıcı benim ilan fiyatıma yakın bir fiyatta sıfır benzer bir kasa toplanabiliyor mu?"
Sizin alış fiyatınızdan ziyade bu belirleyici oluyor.
Örneğin 6-7 bin liraya RTX 2060'lı sistem kurulabilecekken 2. ele yönelmez insanlar.
Siz de yüksekten ilan koyup bekleyeyim biraz derseniz, sürekli güncellenen bir sektör olduğu için, modeliniz güncelliğini yitiriyor.
Aklınızdaki fiyatı şişirmeden yazın, hem siz hem alıcı kazansın...
Hayırlı satışlar :)

H100i sıvı soğutma 1000₺.Gereken cevabı vermişimdir umarım. Bide ben monitör ile birlikte zannettim. 1000₺ de düşsen yine 6000₺ eder bence. :D
Ben sıfır H100i yi 700 TL'den satamadım.
Neden 1000 TL dedin ki? Pro versiyonu falan değil eski versiyonu.

İkinci el alışverişi çok sık yaparım sürekli parça alır satarım. Kendimce gidebileceği fiyatları yazayım.

• i7 6700K İşlemci - 1000 TL
• MSİ Z170A GAMİNG M7 anakart - 400 TL
• GSkill TridenZ 16GB 3200MHz DDR4 - Son indirimden sonra sıfırları 700 lira civarı. Genede bir 450 TL eder.
• Asus Rog STRİX GTX 1070- 1600 TL
• Corsair H110İ Sıvı Soğutma- 400 TL
• Corsair CX 750W PSU- 300 TL
• Samsung 850 EVO 250 GB SSD- 200 TL
• WD Cawair Black 1TB 7200 RPM HDD- 100 TL
• Cooler Master Mastercase PRO 5- Sıfırlarını 650-700 e satan yerler varken 400 TL diyebilirim.

4500 TL eder hemen hemen. Pazarlıkla 4000 e düşebilirsin ama daha altına bence verme.

Sağol hocam öyle yapıcam.Arkadaşlar 5 bin TL falan demiş ama ölü gibi duruyor.Zaten kulaklık Hyperx claud 2 Logitech g710+ klavye ve blody v7ma mouse da var ayriyeten.
O zaman fiyat çok artar 7000 TL eder.

Geri
Yukarı