i7 6700K ve GTX 1070 Sisteme PSU Tavsiyesi

Kapkara Kedi

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar.

Önceki konularımda PSU tavsiyeleri istemiştim, fakat şu an daha derin bilgilere ihtiyacım var. Öncelikle sistemimin kaç Wattlık bir güce ihtiyacı olduğunu ve O.C işlemi yaparsam yine bütün gücü kaldıracak kadar güçlü bir PSU arayışındayım. Sisteme geçersek:

• RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V Dual Kit Ram

• Soğutucu: COOLER MASTER NEPTON 240MM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

• Anakart: MSI Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart

• SSD: Corsair 240GB LE Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)

• Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı

• Monitör: SAMSUNG 28" LU28D590DS /UF 1 MS UHD 4K GAMING MONİTÖR

Ve ek olarak klavye ve mouse da Gaming ürünü. Kasada 6 tane 120 mm fanlar var. Bütçem ise 450 TL. Bilgisayarı oyun ağırlıklı kullanıyorum ve günlük AFK bırakma olayları vs. dahilinde 7/24 açık durabilecek kadar güçlü bir PSU lazım. Belki O.C değil de SLI da yapabilirim ileride, bunu da kaldırabilmesi lazım bir de mümkünse günlük en az hangisi masraf çıkarırsa ondan almalıyım :)

Ve tekrardan unutmadan 12 volt kanalından falan ne kadar gücün yeterli olacağını belirtirseniz sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle teşekkürler :) Peki bu ürün SLI veya O.C yaptığım zaman sistemin bütün gereksinimlerini karşılar mı? Bir de bir sorum olacak. Sistemim mesela 400 W güç çekiyor dersek 750 W güç mü çeker onu karşılamak için yoksa sadece ona yetecek gücü mü çıkarır?
400w güç çeker. 80+ bronze oldugunu var sayarsak 400/750 'den yaklaşık 1/2 çıkar. Yani PSU %50 ile çalışıcaktır.80+ bronze olması demek oluyorki en az %85 verimle çalışıcak. Yani %15 kadar fazla çekicek.Sistem 400w çekiyorsa PSU şebekeden 400x1.15 demek. Şebekeden 460w güç çekiceksin.

ki en az %85 veriml

Cevabınız için teşekkürler, son bir sorum var. Bu PSU hesaplama sitelerinde falan ethernet kartları , PCI kartları gibi şeyler var ve o olayları anlamadım. Ekran kartını hesapladıktan sonra tekrardan PCI-E x16 portunun 1 tanesini kullanacağım gibi işaretlemeler yapmama gerek var mı yoksa siteler ek kartlar varsa onları mı soruyor?

Cevabınız için teşekkürler, son bir sorum var. Bu PSU hesaplama sitelerinde falan ethernet kartları , PCI kartları gibi şeyler var ve o olayları anlamadım. Ekran kartını hesapladıktan sonra tekrardan PCI-E x16 portunun 1 tanesini kullanacağım gibi işaretlemeler yapmama gerek var mı yoksa siteler ek kartlar varsa onları mı soruyor?
Ben size ölçüm yapıp dönerim.

Technopat Sosyal Kuralları.
Burak Alkan dedi:
Konu altına "Teşekkür ederim" ya da var olan bir mesajı tekrar yazmak gibi gereksiz mesajlar atmak yerine "Beğen" butonunu kullanın.

Overclock yapabilme ihtimalinden dolayı cekirdek hızlarını biraz artırdım. Sonuç resimdeki gibi.

• Overclock düşünmüyorsan 417w çıktı.
  • SLI yaparsan ilerde 570w çıktı.
  • SLI + overclock yaparsan 630w çıktı.
Son olarak bunlar önerilen PSU voltajları.Yani ekstra sonuçlara 50w eklenmiş hali.

İşlemci felan dahil ekrana sığmadı.

Rica ederim bu arada.

Edit: Bazı bileşenleri unutmuşum güncelledim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    22,7 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:

Corsair modeli baya hoşmuş :) Teşekkür ederim ben de haftaya bir tane alabilirim

Ben size ölçüm yapıp dönerim.

Technopat Sosyal Kuralları.

Overclock yapabilme ihtimalinden dolayı cekirdek hızlarını biraz artırdım. Sonuç resimdeki gibi.

• Overclock düşünmüyorsan 417w çıktı.
  • SLI yaparsan ilerde 570w çıktı.
  • SLI + overclock yaparsan 630w çıktı.
Son olarak bunlar önerilen PSU voltajları.Yani ekstra sonuçlara 50w eklenmiş hali.

İşlemci felan dahil ekrana sığmadı.

Rica ederim bu arada.

Edit: Bazı bileşenleri unutmuşum güncelledim.

80 Plus sertifikalı 750w güç kaynakları benim için yeterli gelir o zaman :) Araştırmanız için çokça teşekkür ederim efendim. Üstteki arkadaşın gönderdiği PSU'lar ve Cooler Master arasından bir seçim yapacağım o zaman

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı