Çözüldü i7 6700K ve GTX 1080 BF1 Performans Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

142110

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi aşağıda belirteceğim. 1080p 60 Hz, tüm ayarlar otomatik ultradayken 40-50 FPS alıyorum. Bazen 25 FPS civarına düşüyor. Sizce az değil mi? Sıkıntı nerede olabilir?

• Intel İ7 6700K İşlemci
  • MSI Gaming M5 Anakart
  • Kingston HyperX Savage 2800 MHz RAM
  • MSI GamingX GTX 1080
  • Samsung 850 Evo 250 GB SSD
  • Cooler Master Nepton 120XL Sıvı Soğutma
  • Corsair CX750 750 Watt PSU

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Kasayı toplarken elim Slow 1 tuşuna çarpmış. Slow 1 tuşu Sıvı Soğutmayı azot ile kullanırken test amaçlı kullanılıyormuş. Ekran kartı ve işlemcinin performanslarını aşırı derecede azaltıyormuş. Slow Mode (Slow 1) tuşunu kapattım sorun çözüldü.
Yani, GTX 1080 için 2K ya da 4K gereksinimini kim uydurdu merak ediyorum. GTX 1080, 1080p 144hz monitörlerde de gayet iyi çalışır. Sanki 1080p 144hz monitörde ekran kartı kullanımı %60'larda geziniyor.
Olsa olsa, en az %90 gibi olur. Geri kalan %10'luk kısmın öyle aman aman fazla performans vereceğini de sanmam.

Yani, GTX 1080 için 2K ya da 4K gereksinimini kim uydurdu merak ediyorum. GTX 1080, 1080p 144hz monitörlerde de gayet iyi çalışır. Sanki 1080p 144hz monitörde ekran kartı kullanımı %60'larda geziniyor.
Olsa olsa, en az %90 gibi olur. Geri kalan %10'luk kısmın öyle aman aman fazla performans vereceğini de sanmam.
Olsa olsa diye bir şey yok. Evet %60-70lerde geziyor çoğu oyunda tecrübeyle sabit. Aksini iddia etmenize anlam veremedim.

Olsa olsa diye bir şey yok. Evet %60-70lerde geziyor çoğu oyunda tecrübeyle sabit. Aksini iddia etmenize anlam veremedim.
Hangi oyunları oynuyorsunuz ve de hangi marka GTX 1080'den bahsediyorsunuz? 1080P/144hz oynuyorum, %95 altını bir tek CS:GO'da gördüm, ki o da 299 fps'de sabit.

GTA 5, Division, Rainbow Six Siege, Battlefield 1, Star Wars Battlefront, Rise of the Tomb Raider, Crysis gibi oyunlarda tecrübeyle sabit mesela...

Hitman'de bir kaç defa %40lara falan düştüğüne şahit oldum haritanın bazı noktalarında ama optimizasyon olarak sıkıntılı bir oyun olduğunu da belirtmek gerek.

Bir gün oturup konu açıcam artık bu konuyla ilgili.

Msi GamingX modeli kullanıyorum. Dediğim gibi bir sorun var çünkü FPS düşüyor.
Yok hocam size dememiştim onu. Sizin sıkıntı büyük ihtimalle 60hz'de kullanıyor oluşunuzdan. 1080P olacaksa 144hz olmalı.

Afterburner'da bi' bakın GPU yüzde kaçla çalışıyor. Yüksek göründüğü halde düşük fps alıyorsanız driver'da falan sıkıntı olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı