i7 6700K ve GTX 970 Battlefield 1 (Open Beta) Testi

• Intel Core İ7 6700K CPU (4.5 GHz)
  • GALAX GTX 970 EX OC Black Edition Graphics Card
  • Asus Z170 Pro Gaming Motherboard
  • Kingston HyperX Fury 16 GB 2800 MHz (Overclock - Base Clock 2666 MHz) RAM
  • Samsung 840 Evo 120 GB SSD (Game)
  • Corsair LS 120 GB SSD
  • WD Green 2 TB Sata 3 HDD
  • Cooler Master MasterCase 5 Case
  • Corsair Hydro H100i v2 Extreme Cooler
  • BenQ GL2460HM 2 ms Monitor
1080p ve ultra ayarlarda test edilmiştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Asım Demir Hocam kusura bakmayın rahat bırakmadık sizi de ama bulmuşken kaçırmayalım bu fırsatı, MSI GTX 970 GAMİNG 4G kullanıyorum şuan en fazla 80 dereceyi gördüm, korkulacak sıcaklık kaç derece olmalı bu kart için, bu arada bulunduğum oda ufak dolayısıyla ısı hızlı artıyor ve kasamda biraz ufak, fakat oyunlardan çıkıncı 75 derece sıcaklıktan 1 dakika bile geçmeden 45-50 dereceye kadar hızlı bir şekilde düşüyor. Nadirende olsa 80-81 dereceleri görüyor kart ama genelde 71-76 arası.
MSİ, modeli için 90 derece üst limit demiş. Herhalde ondan sonra ya restart atıyor ya da kitleniyor.

Sizin için 85'i geçerse sıkıntı olabilir.

Hocam biraz daha açarmısın. Anlayamadım demek istediğini, GPU kullanımım %99 CPU kullanımı ise %77-85 arasında gidip geliyor, fakat GPU kullanımı hiç %99 dan aşağıya inmedi. Yani bir darboğaz söz konusu değil. :)
64 kişilik sunucuda mı oynuyorsun? i5 6400 bile %90'larda çalışıyor... Kaç FPS oynuyorsun peki?

Daha 80'i hiç geçmedi oda sadece 1 veya 2 sefer 80'e kadar çıktı diye hatırlıyorum, genelde 75 derece de falan geziyor. Bu aylarda sanırım bu değerler ideal.

64 kişilik sunucuda mı oynuyorsun? i5 6400 bile %90'larda çalışıyor... Kaç FPS oynuyorsun peki?
Evet hocam 64 kişilik sunucudayım, yer yer 90'a çıktığı oluyor fakat PhysX ayarını GPU yaptıktan sonra CPU kullanımını hiç %99 görmedim. Ara ara %90 oluyor ama genelde CPU %88 civarlarında.

Daha 80'i hiç geçmedi oda sadece 1 veya 2 sefer 80'e kadar çıktı diye hatırlıyorum, genelde 75 derece de falan geziyor. Bu aylarda sanırım bu değerler ideal.

Evet hocam 64 kişilik sunucudayım, yer yer 90'a çıktığı oluyor fakat PhysX ayarını GPU yaptıktan sonra CPU kullanımını hiç %99 görmedim. Ara ara %90 oluyor ama genelde CPU %88 civarlarında.
PhsyX ayarı nasıl oluyor açıklar mısın?

85 dereceyi geçmediği sürece tehlike arz etmiyor.

@SideWinder
Adobe Premiere Pro kullanıyorum. Bitrate 20, max bitrate 35 ayarlı. Farklı bir ayar yapmıyorum.

PhsyX ayarı nasıl oluyor açıklar mısın?
Hocam çok özür dilerim, şuan MSI afterburner ile izliyorum %90 civarlarında GPU arada %99 olduğuda oluyo.

@Asım Demir Üstadım, hayırlı geceler gene rahatsız ediyorum sizi fakat, şimdi oynarken farkettim, oyunda V-SYNC açtığım zaman, yani fps 60 a sabitlediğim de GPU ve CPU kullanım oranlarım düşüyo ve sıcaklık 75 derecelerden 64 lere kadar düştü. V-SYNC açık olduğunda GPU frekansım 1150-1200 arasında seyrediyor V-SYNC kapattığımda ise 1329 oluyor bunun sebebi nedir, mesela 80-90 fps değil de 60 fps maks verebildiği için ekran kartı daha mı az yorulmuş oluyor? Teşekkürler iyi geceler.

NOT: V-SYNC açtığımda FPS 60 altına kesinlikle düşmedi. Ama CPU kullanımı %90-99 seviyelerinde %80 lere CPU kullanımı ise %99'dan %77 ye kadar düştü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı