i7 6700K ve GTX1080 PC toplama

arda erdilli

Hectopat
Daha fazla  
Ben i7 ve 1080 tabanlı bir PC toplıyacağım fakat düşüncelerinizi merak ediyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim ;

İşlemci :Intel Core i7 6700K
RAM: corsair 2x8 vengeance 3000mhz CL15 (Burada kingstone hyperx ile karşılaştırma yapabilcek birisi varsa çok iyi olur.)
GPU: MSI GTX1080 gaming
Harddisk: WD 1TB Caviar blue
SSD:samsung 250GB 850 evo
Anakart: MSI Z270 gaming M5 3866 MHz
Kasa: everest ramge titan 750w midT ATX
Sıvı soğutma: cooler master seidon 120v v3
Monitör: ASUS 23.6" vp247H 1ms Full HD

Söylediğim gibi arkadaşlar her türlü yoruma açık. Özellikle RAM, anakart, monitör konusunda yardım gerekiyor ve nasıl daha fazla verimler alabilirim? Yeni çıkıcak 1080Ti düşündüm fakat bütçemi fazla aşıyor.

Ben i7 ve 1080 tabanlı bir PC toplıyacağım fakat düşüncelerinizi merak ediyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim ;

İşlemci :Intel Core i7 6700K
RAM: corsair 2x8 vengeance 3000mhz CL15 (Burada kingstone hyperx ile karşılaştırma yapabilcek birisi varsa çok iyi olur.)
GPU: MSI GTX1080 gaming
Harddisk: WD 1TB Caviar blue
SSD:samsung 250GB 850 evo
Anakart: MSI Z270 gaming M5 3866 MHz
Kasa: everest ramge titan 750w midT ATX
Sıvı soğutma: cooler master seidon 120v v3
Monitör: ASUS 23.6" vp247H 1ms Full HD

Söylediğim gibi arkadaşlar her türlü yoruma açık. Özellikle RAM, anakart, monitör konusunda yardım gerekiyor ve nasıl daha fazla verimler alabilirim? Yeni çıkıcak 1080Ti düşündüm fakat bütçemi fazla aşıyor.
O sisteme o monitör ve everest kasa olmaz. Bütçeni söyle ona göre yorum yapalım.

Ryzen 1700x ile daha yüksek performans alabilirsin.Yani o kadar övdüler AMD'yi.Övdükleri kadar da var yani onun için Ryzen senin için performans açısından daha makul...

ASUS 23.6" vp247H 1ms Full HD
Alacağın ekran kartına yetersiz bir monitör diye düşünüyorum.Bütçen yeterse bence 2k veya 4k monitör alman fps açısından daha iyi olacaktır.Çünkü VP247H de dp girişi yok.Dp girişi olan monitörde daha yüksek yenileme hızı elde edersin ki bu da oyunda fps yi artıracaktır.

Ryzen 1700x ile daha yüksek performans alabilirsin.Yani o kadar övdüler AMD'yi.Övdükleri kadar da var yani onun için Ryzen senin için performans açısından daha makul...

ASUS 23.6" vp247H 1ms Full HD
Alacağın ekran kartına yetersiz bir monitör diye düşünüyorum.Bütçen yeterse bence 2k veya 4k monitör alman fps açısından daha iyi olacaktır.Çünkü VP247H de dp girişi yok.Dp girişi olan monitörde daha yüksek yenileme hızı elde edersin ki bu da oyunda fps yi artıracaktır.

Benim, çok hâkim olmadığım konulardan bir tanesi de monitörler olduğu için iyi seçim yapamadım sanırsam. Tercihim 1MS 144Hz fakat daha uyumlu bir tavsiyen varsa düşünceni merak ediyorum. Ayrıca UHD monitörler hakkında ne düşünüyorsun, ben biraz pahalı olduğu için tercih etmedim ama gerçekten yüksek derecede oynanış kalitesini arttırıyor ise tercih edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arda kardeş GTX 1080 kullanacaksan G-SYNC uyumlu monitör almalısın.G-SYNC ne dersen:
G-SYNC en akıcı, en net ve en nefes kesici oyun deneyimini sunmak üzere ekran yenileme hızlarını GPU'ya senkronize ederek ekranda kopmaları ortadan kaldırır ve takılmaları ve görüntü gecikmelerini en aza indirger. AMD de bu teknolojiye FreeSync deniyor.Tabii ki G-SYNC monitör FreeSync monitörden biraz pahalı ama monitöre 2000 TL ayırabilirim dersen Acer 24" Predator XB241H HDMI DP Nvidia G-sync 144 Hz Gaming Monitör alabilirsin.Itopya.com da 1906 TL fiyatı var.Ekran kartınla uyumlu olacağından oyunlarda daha iyi fps elde edersin...

Arda kardeş GTX 1080 kullanacaksan G-SYNC uyumlu monitör almalısın.G-SYNC ne dersen:
G-SYNC en akıcı, en net ve en nefes kesici oyun deneyimini sunmak üzere ekran yenileme hızlarını GPU'ya senkronize ederek ekranda kopmaları ortadan kaldırır ve takılmaları ve görüntü gecikmelerini en aza indirger. AMD de bu teknolojiye FreeSync deniyor.Tabii ki G-SYNC monitör FreeSync monitörden biraz pahalı ama monitöre 2000 TL ayırabilirim dersen Acer 24" Predator XB241H HDMI DP Nvidia G-sync 144 Hz Gaming Monitör alabilirsin.Itopya.com da 1906 TL fiyatı var.Ekran kartınla uyumlu olacağından oyunlarda daha iyi fps elde edersin...

Öncelikle bilgi için teşekkürler.
Biraz araştırma yaptım fakat G-SYNCH monitörler sanırsam ülkemizde çok yaygın değil, seçenek ve karşılaştırma yapıcak ürün bile belirleyemedim açıkçası.

Geciktiğim için kusura bakmayın lütfen.
Bütçem 10.000₺
Ana kart: Z270 Gaming M5
Ram: Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) 2666MHz DDR4
İşlemci: İ7 7700K
Sıvı soğutma: Akasa Venom A10
Ekran Kartı: MSİ GTX 1080 GAMING X
Hdd: WD Blue 1TB
Kasa: Zalman Z3 PLus
Psu: Kcas 600w
Monitör: Acer Predator 1ms G-Sync Monitör

Bütçeni 400-500 TL aşıyor çünkü 4K G-SYNC monitörler çok pahalı.

Ana kart: Z270 Gaming M5
Ram: Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) 2666MHz DDR4
İşlemci: İ7 7700K
Sıvı soğutma: Akasa Venom A10
Ekran Kartı: MSİ GTX 1080 GAMING X
Hdd: WD Blue 1TB
Kasa: Zalman Z3 PLus
Psu: Kcas 600w
Monitör: Acer Predator 1ms G-Sync Monitör

Bütçeni 400-500 TL aşıyor çünkü 4K G-SYNC monitörler çok pahalı.

Genel olarak güzel bir sistem olmuş, teşekkürler fakat sistemde SSD'ye kesinlike ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bu sebeble 4K monitör yerine 2K daha güzel olabilir. Siz niçin SSD tercih etmediniz bu sistemde ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı