i7 6700K ve GTX1080 PC toplama

Genel olarak güzel bir sistem olmuş, teşekkürler fakat sistemde SSD'ye kesinlike ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bu sebeble 4K monitör yerine 2K daha güzel olabilir. Siz niçin SSD tercih etmediniz bu sistemde ?
İleri de eklersin diye düşündüm. Monitör değiştirmek pahalı olur. İstersen SSD alıp monitörü 2K yapabilirsin.

Biraz daha ayrıntılı araştırdıktan sonra daha iyi bir sistem yapmaya çalıştım, yinede eksikleri olabilir birazcık bütçemi aşıyor ama sanırım bunu karşılayabilirim.

GPU: Msı GTX1080 Gaming 8G
İşlemci:Intel i7 7700K
RAM: kingstone hyperx savage black ddr4 2666mhz
HDD: Toshiba 3.5" 1TB Sata 3.0 32mb ,7200 Rpm
Anakart: Msi z270 Gaming M5 Intel
SSD: Samsung 250GB 850 Evo
PSU: Everest Rampage ETX-750 80plus Gold 750W
Kasa:Corsair crystal serisi 460x MidT
Monitör: AOC 23.8" AGON AG241QG 165hz 1ms G-Sync 2K Gaming monitör

Dediğim gibi birazcık size söylediğim bütçeyi aştım ancak monitör ve kasa konusunda uygun hesaplı ve göze hitap etmesi konusunda başka çarem yok sanırsam.
Başlıkta yazan işlemciyi değiştirdim çünkü, 7700K nın oyun için tek çekirdek performansının daha iyi olduğunu öğrendim ve arasındaki fiyat farkı beni çok etkilemiyor.

Sistem güzel ancak bazı hataların var.Bunlar:
1- Sistemde sıvı soğutucu yok. Önerim: Akasa Venom Tek Fanlı 120mm Sıvı Soğutucu (AK-LC4001HS01) Fiyatı
2- Everest markasından uzak durun. Psu önerim: SilverStone Strider 750W 80+ Plus Gold Single Rail 62,5A Fiyatı
3- Hdd olmamış. Önerim: WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX) Fiyatı

Sıvı soğutucuyu kasanın iç düzenine göre almayı düşünüyordum önerin için sağol.
Everestten niçin uzak durmalıyım? 80plus gold sertifikalı hemde fiyatı gayet uygundu.
Hdd olarak WD blue alıcaktım zaten ama Techopat YouTube sayfasındaki videolarda, Toshiba'nın bu modelini performans iyi bulduklarını açıklamışlardı.

Psu olarak silverstone daha kaliteli. Everest çok kalitesiz bir marka. Ama yinede sen bilirsin. İleride pişman olmamak için almamanı öneriyorum. Hdd olarak benim tercihim wd anacak aralarında çokta fark yok.

Psu olarak silverstone daha kaliteli. Everest çok kalitesiz bir marka. Ama yinede sen bilirsin. İleride pişman olmamak için almamanı öneriyorum. Hdd olarak benim tercihim wd anacak aralarında çokta fark yok.

Onu belirli bir mağazada bulabilir miyim? Kargoyla gelen ürünlerde bir hata olmasından korkuyorum.

Mağaza olarak Vatan var. Nanokatolog diye bir mağaza da var ancak hiç bilmiyorum. Bence internetten topla. Mağazadan almak daha pahalıya gelebilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı