i7 6700K ve RTX 3080 uyumu

Soğutma sisteminiz sağlamsa OC yapıp üstüne yüksek frekanslı belleklerle kullanırsanız birçok oyunda besleyebileceğini düşünüyorum. Halen daha iyi bir işlemci ve oyunlarda üst seviye işlemcilere yakın performans sergileyebiliyor. Ama yine de ben 3070 almanızı tavsiye ederim. Daha uygun olur.

2K'da darboğaz yapacağını sanmıyorum ama kart tam olarak çıktıktan sonra kesinleşir hocam.
10900k ile darboğaz yaptı 2k full grafikte 3080 :DDD
Link atabilir misiniz?
donanım arşivi instagram sayfası
Soğutma sisteminiz sağlamsa OC yapıp üstüne yüksek frekanslı belleklerle kullanırsanız birçok oyunda besleyebileceğini düşünüyorum. Halen daha iyi bir işlemci ve oyunlarda üst seviye işlemcilere yakın performans sergileyebiliyor. Ama yine de ben 3070 almanızı tavsiye ederim. Daha uygun olur.
i9 10900k besleyemedi 2k full grafiklerde
Yanlıştır hocam, nerede gördünüz? İ9, her türlü besler diye düşünüyorum.
donanım arşivi instagram sayfasında hikaye olarak paylaşıldı

gir bak koskoca editör söylüyor inanmıyorsan bekle testler paylaşılınca görürsün

Dalga geçiyor olabilir mi? Kartlar çok güçlü elbette ama i9 10. nesil işlemci 1440p çözünürlükte nasıl darboğaz yapabilir? 11. nesili beklesen bile açıklamaya göre %20 oranında bir performans artışı olacak. Demek istediğimi anlamışsındır zaten. Threadripper işlemcinin fiyatı zaten belli.

Dalga geçiyor olabilir mi? Kartlar çok güçlü elbette ama i9 10. nesil işlemci 1440P çözünürlükte nasıl darboğaz yapabilir? 11. nesili beklesen bile açıklamaya göre %20 oranında bir performans artışı olacak. Demek istediğimi anlamışsındır zaten. Threadripper işlemcinin fiyatı zaten belli.

2K monitörü boşuna aldık sanırım :D.

2K monitörü boşuna aldık sanırım :D.

Ben benimkini 4 yıl önce almıştım 4k geçmeyi planlıyordum fakat bu haberin doğru olduğunu düşünmüyorum, bence rahat olabilirsin. Ama gerçekten doğruysa 17.000 tl işlemcilere vermemiz gerekebilir çünkü 11. neslin i7'si bile kaldıramayacak. i9 9900k ile i7 10700k arasında çok fark yok. Doğal olarak i9 10900k ile i7 11700k aynı olacak.

Geri
Yukarı