RTX 3080 ve i7 6700K sistem 4K uyumu nasıldır?

PaladinRudjack

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar mevcut sistemimi yükseltmek istiyorum ancak arada kaldığım bir durum söz konusu, siz değerli sosyal üyelerinin fikirlerini almak istedim. Durum şu;

6700K 4.4 GHz çalışan işlemci.
1080P 144 Hz monitör.
750W 80+ Bronze PSU.
RTX 2060.

Parçalarından oluşan bir sistemim var. Bunun yanında ise LG C9 OLED 4K bir televizyonum var. 4K 120 FPS verebiliyor HDMI 2.1 girişi olduğu için. Acaba RTX 3080 alsam 4K çözünürlükte darboğaz yaşamadan oyun oynayabilir miyim? Bunun yerine direkt bir PS5 mi alsam diye de düşünmüyor değilim. Açıkçası ikisi arasında çok kaldım. Exclusive oyunlardan feragat edip ekran kartını upgrade ederek daha uygun fiyata 4K 60 FPS olarak TV üzerinden oyun oynayabilir miyim acaba? Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler şimdiden.

TV'den oyun oynamak sıkıntılı bir iş. Gecikme hissedilecek kadar oluyor.

Hocam arkadaş muhtemelen 3A oyunları oynayacak TV'den.

Evet, 3A oyunlar için düşünüyorum. Valhalla vb. Rekabetçi oyunlar için uygun olur mu bilemiyorum.

Kesinlikle bir monitör alın.

Gönül ister elbette 4K bir monitör daha eklemek ancak onunla beraber iş çok tuzluya kaçıyor. 8000-9000 bir bütçeyle acaba ekran kartı almak mı yoksa PS5 üzerinde mi durmak lazım diye düşünüyorum. Ekran kartının da darboğaz mevzusu var tabii. O yüzden hem o konu hakkında fikir almak istedim hem de halihazırda bir TV var acaba yeterli olur mu diye düşünüyorum.

Evet, 3A oyunlar için düşünüyorum. Valhalla vb. Rekabetçi oyunlar için uygun olur mu bilemiyorum.

Gönül ister elbette 4K bir monitör daha eklemek ancak onunla beraber iş çok tuzluya kaçıyor. 8000-9000 bir bütçeyle acaba ekran kartı almak mı yoksa PS5 üzerinde mi durmak lazım diye düşünüyorum. Ekran kartının da darboğaz mevzusu var tabii. O yüzden hem o konu hakkında fikir almak istedim hem de halihazırda bir TV var acaba yeterli olur mu diye düşünüyorum.
Hocam gayet yeterli ama tabii ki monitör olması.TV gayet güzel eski de değil.İdare eder gayet iyi.

Evet, 3A oyunlar için düşünüyorum. Valhalla vb. rekabetçi oyunlar için uygun olur mu bilemiyorum.

Hocam halihazırda sistem olduğu için RTX 3080 daha iyi olur bence. Lâkin PS5 özel oyunlara ilginiz varsa değişebilir.

Ciddi darboğazla karşılaşırsanız gibi geliyor, en az %15-20 gibi bir performans kaybı beklerim bu konfügrasyondan ama sonuçta sisteme herhangi bir zararı yok; tek sorun tam performans alamayacağınız bir karta bir hayli para ödemek olur. Tabi şöyle de bir durum var ileride anakart ve işlemci değişikliğine gidersiniz ve tam performans da alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı