i7 6700K vs i5 6500 Sistem?

Fotoğraflarda gördüğüm bütçeye bakarak konuşuyorum o kadar para verip bir sistem alacaksanız SSD mutlaka olmalı bence ayrıca GTX980 gibi bir Ekran Kartı istiyorsanız Anakartınız en az Z170 olmalı, denge açısından. İlk topladığınız sistem güzel ama 2.si için maalesef aynı fikri düşünmüyorum. Bende bir sitem topladım tavsiye ederim. Overclock düşünmüyorsan İşlemcini i5 6600 yapabilirsin. H1z1 için i7 6700 fazla :)

Gerginlik yaratacak bir durum yok. Ben attığım cevabı eksik atmıştım, arkadaş benden önce görüp ona göre cevap yazmış. Daha sonra bende düzenledim olay bu. Lakin yönetici gibi konuşması hoşuma gitmedi ben görmedim sanki ne yazdığımı.

Aslında işlemciyi i5 6600 yapıp. Sıvı soğutmayı çıkarsak. 1440p bir monitör alsan onun yerine daha sağlam olmaz mı ?
Ben sizden önce gördüğüm için öyle bir cevap yazdım doğru. Ancak yönetici gibi konuşmaya çalışmadım. Zaten yöneticiler varken ben niye öyle konuşayım ki :) Hitap şeklim sizin hoşunuza gitmemiş olabilir ancak tanışıklığımız olmadığı için böyle bir üslup kullandım. Sonuçta hepimiz insanız görmemiş olabilirsiniz diye öyle bir cevap yazdım. Konuyu burda kapatalım ki konu sahibinin konusu baltalanmasın.
Konuya dönecek olursak bence R9 390X için 2K monitör gereksiz. Şimdiden oyunlar 1080P Ultra için GTX 970 öneriyorsa 2-3 sene içerisinde R9 390X'i önereceklerdir. Bence boşuna sistemden kısıp öyle maceralara atılmaya gerek yok. Ben kendi verdiğim sistemi öneririm. Seçim sizin.

Ben sizden önce gördüğüm için öyle bir cevap yazdım doğru. Ancak yönetici gibi konuşmaya çalışmadım. Zaten yöneticiler varken ben niye öyle konuşayım ki :) Hitap şeklim sizin hoşunuza gitmemiş olabilir ancak tanışıklığımız olmadığı için böyle bir üslup kullandım. Sonuçta hepimiz insanız görmemiş olabilirsiniz diye öyle bir cevap yazdım. Konuyu burda kapatalım ki konu sahibinin konusu baltalanmasın.
Konuya dönecek olursak bence R9 390X için 2K monitör gereksiz. Şimdiden oyunlar 1080P Ultra için GTX 970 öneriyorsa 2-3 sene içerisinde R9 390X'i önereceklerdir. Bence boşuna sistemden kısıp öyle maceralara atılmaya gerek yok. Ben kendi verdiğim sistemi öneririm. Seçim sizin.

Ben bu konuyu böyle ucu açık bırakmazdım neyse. Ayrıca evet hitap şeklin hoşuma gitmedi, o yüzden benim konularımı alıntılama tamam ? R9 390X 2K monitör hiç bile gereksiz değil. Boş yapmana gerek yok. Her ne kadar NVDIA kartları desteklesem bile GTX 970 sorunlu bir kart, bizler tavsiyemizi yaptık seçim "konuyu açan arkadaşa" kalmış, bana değil.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı