i7 6700K yerine üst segment işlemci önerisi

şu çeşitli sanallaştırılmış karşılaştırmalı test siteleri ya da darboğaz hesaplayıcıları dikkate alıp böyle bir yükseltme yapma düşüncesindeyseniz şayet nacizane tavsiyem bunu yapmamanızdır. %15 civarı stabil bir overclock desteğiyle 2K altında 7700K ve 8700K kullanan sistem seçkilerine kıyasla dişe dokunur bir fark olmaksızın (en dikkat çeken fark dahi 10-15FPS'i geçmiyor) RTX 2080 ile gayet uyumlu çalışan, onu sağlıklı ve yeterli şekilde koşturan bir işlemci kendisi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

tabi elbette ki duruma benim gibi "oyun ve multimedya" odaklı bakıyorsanız bu böyle. aksi halde 8700K ve hatta hatta Intel değil de AMD tarafında 2700X genel kullanım itibariyle fersah fersah daha başarılı ürünler. yine haddim olmayarak tavsiyem öngördüğünüz bu upgrade için mevcut olan bütçenizi dövize çevirmeniz ve hala bir yükseltme yapmayı düşünecek olursanız 5-6 aylık bir zaman zarfında üzerine bir miktar daha ekleyerek x570 & 3700X tabanlı yeni bir sisteme geçiş yapmanızdır. ben de kısmetse bir sonraki Ryzen'in gelişi ile (eğer farklı, bu düşüncemden geri durmama neden olabilecek AMD adına talihsiz bir durum hasıl olmazsa) Intel'den kurtulacağım.

Şu an 8. veya 9. nesle geçmenin bir mantığı yok çünkü 10. nesilde büyük değişim olacak. Ben de 4.9 GHz OC yapılmış 6700K kullanıyorum henüz sorun yaşadığım bir oyun olmadı. 10. nesil çıkana kadar sende böyle kullanabilirsin.
10. nesilde nasıl büyük bir değişim olacak, şu ana kadar hiç yapılmamış bir değişim mi?

Acele edip dolar kurundan etkilenmemek istiyorsan,AMD 39xx e geçme zamanın.Acelem yok diyorsan intelin 7 nano işlemcileri daha sözü bile geçmiyor.

10. nesilde nasıl büyük bir değişim olacak, şu ana kadar hiç yapılmamış bir değişim mi?
Intel her 4 yılda bir büyük yenilik yapıyor. 2. Nesil, 6.Nesil şuan sırada 10.Nesil'de büyük bir değişim olacak. En başta litografi değişiyor Intel artık 10NM'ye geçiyor. Dahili grafik kartının 1080P oyunculuk için yeterli olacağını bile söylediler.

Intel her 4 yılda bir büyük yenilik yapıyor. 2. Nesil, 6.Nesil şuan sırada 10.Nesil'de büyük bir değişim olacak. En başta litografi değişiyor Intel artık 10NM'ye geçiyor. Dahili grafik kartının 1080P oyunculuk için yeterli olacağını bile söylediler.
Bende ki CPU' 22nm :)))) Bir gün 1nm olacak mı işlemciler, veya daha küçük?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı