i7 6850K ve GTX 1080 Ti sistem yükseltme

Anakart mı değiştirmeli yoksa İşlemci + Anakart mı ? Sli yapmalı mı yoksa beklenmeli mi ?

• Anakart

• Anakart + İşlemci

• Sli

• Yeni nesil ekran kartı beklenmeli

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

MrMaJeRe

Hectopat
Daha fazla  
Aşağıdaki bilgisayarımı upgrade etmeye karar verdim ama 2 konuda kararsızım. Öncelikle istediğim sistemde kesinlikle 2 adet Ultra M.2 socket olması lazım çünkü Samsung 970 Pro 1 TB takmak istiyorum, yani 2 adet M.2 kullanacağım için ekran kartını değiştirmek gerekecek lakin bu sefer de 2 M.2 socket yuvası olan I7 6850K destekli bir kart lazım. Benim bulabildiğim en iyisi ASRock Fatal1ty X99 Professional Gaming i7 (ASRock Fatal1ty X99 Professional Gaming i7).

Bunun haricinde işlemci değiştir diyenler olabilir ama maliyet çok artacak o zaman, onun için önceliğim anakart değişimi. Ayrıca ikinci bir Zotac GeForce GTX1080 Ti Amp Extreme Edition alıp SLI yapma fikrim var (kasaya sığarsa tabi) ama biraz daha bekleyip yeni kartları görmek daha mı mantıklı bilmiyorum.
  • Intel Core I7 6850K
  • Msi X99A Tomahawk Anakart
  • Kingston HyperX Predator 3000 MHz 32 (4x8) GB RAM
  • Zotac GeForce GTX1080 Ti Amp Extreme Edition Ekran Kartı
  • Samsung 960 Evo M2 SSD 500 GB
  • 2 x Samsung 850 Evo 500 GB SSD
  • Seagate Barracuda 4 TB HDD
  • WD Caviar Black 3 TB
  • Coolermaster Liquid Pro 240mm Soğutucu
  • Corsair Rm 750X 80+ Gold PSU
  • Coolermaster Pro 5 Kasa
  • Logitech G710+ Mekanik Klavye
  • Logitech G502 Mouse
  • ASUS ROG Swift PG279Q Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel olur.
4K 144 Hertz monitör almayı düşünür müsün?

Aslında aklımda ama elimdeki monitör için zamanında 4000 tl falan para ödedim, yenisini alınca bunu ne yapabilirim bilmiyorum.
Aynen öyle. Bileşenleriniz gerçekten üst düzeyde zaten. Yani o SSD biraz fantaziye kaçıyor olsa da bütçeniz varsa alabilirsiniz. Anakartınızda 1 adet M.2 yuvası var. Bunu adaptörler yardımıyla da ekleyebilirsiniz.

M-Tech MTBK0224 M.2 NGFF B ve M Key NVMe PCI Express X4 Kart Fiyatı

Bu yukarıdaki örnektir. Kesinlikle kalitesi hakkında bilgim yok.

Böyle bir olaydan haberim yoktu ama acaba aynı performansı verir mi ? Ayrıca Sli yaparsam buna yer kalmayabilir

Yeni ekran kartlarından neden alınsın ki? 1180 699 dolar etiketiyle 1080 Ti'dan iyi performans verebileceğini sanmıyorum, Umarım verir de bizi şaşırtır. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı