i7-6850K ve GTX 1080Ti Sistem Toplama

• Konuyu başlatan M3K0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
Merhaba,
İlk mesajı okuduğum kadarı ile, Sistemi toplamanıza 6 Aylık bir süre var. 2 ay içerisinde AMD'nin "ThreadRipper" kod adlı 16 çekirdekli ekstrem masaüstü işlemcileri gelecek. 12 çekirdekli modelinin 6850K, 16 çekirdekli modelinin ise 6900K ile aynı fiyata sahip olacağı söyleniyor. Ve gördüğüm kadarı ile vakit sıkıntınız yok. Siz alana kadar da gereken güncellemeler yapılacak ve platform iyice stabilleşecektir. Yayıncılık ve video işleme işlemleri için ise, 8 çekirdek ile 16 çekirdek arasında muazzam bir fark olacağı düşüncesindeyim.
Ve arkadaşın tavsiye ettiği gibi 2K monitör tavsiye ederim ben de. 1080p monitör için GTX 1080Ti çok fazla olacaktır. Çift monitör ise neredeyse şart diyebilirim.

İşte Technopat kullanıcısı/izleyicisi olmayı bu yüzden seviyorum bu bilgiler hayat kurtarıcı nitelikte burada geleceğimi şekillendireceğim konulara değiniyorum ve sizlerinde böylelikle hayatımda ''çorbada tuzu olan.'' insanlarsınız çok teşekkürler iyi ki varsınız. Bunu araştırıyorum hemen ama hangi yonga setinde olacak ayrıca anakart seçimi de değişmek zorunda sanırım.

Yanlış bilmiyorsam yine AM4 çünkü AMD uzun süre hatta kendi deyişlerine göre DDR5 çıkana kadar bu soket tipini kullanacak. Bir makalede okumuştum.

Bu farklı bir sokette çıkacak. 4 kanal Ram desteği ile gelecek. Anakart ilk mesajdaki seçim kadar pahalı gelmeyecektir büyük ihtimal. Ancak anakart değişmek zorunda evet.
Umarım bu video'yu paylaşmak yasak değildir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış bilmiyorsam yine AM4 çünkü AMD uzun süre hatta kendi deyişlerine göre DDR5 çıkana kadar bu soket tipini kullanacak. Bir makalede okumuştum.
Okuduğum kadarı ile dediğiniz gibi ama bu işler belli de olmuyor yani 2 ay sonra DDR5 de diyebilirler.

Bu farklı bir sokette çıkacak. 4 kanal Ram desteği ile gelecek. Anakart ilk mesajdaki seçim kadar pahalı gelmeyecektir büyük ihtimal. Ancak anakart değişmek zorunda evet.
Umarım bu video'yu paylaşmak yasak değildir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ya işte tek korkum güvenemediğim AMD'nin beni pişman etmesi her ne kadar iyi görünse de uzun kullanımda korkutuyor.

Bu 6 aylık süreç içerisinde pişman edip etmeyeceği ortaya çıkacaktır yavaş yavaş. Ancak zannetmiyorum. Jim Keller'ın yaptığı ve son kullanıcının pişman olduğu bir ürün hatırlamıyorum.

Bu 6 aylık süreç içerisinde pişman edip etmeyeceği ortaya çıkacaktır yavaş yavaş. Ancak zannetmiyorum. Jim Keller'ın yaptığı ve son kullanıcının pişman olduğu bir ürün hatırlamıyorum.
Aslında haklısın ben gelene kadar zaten çok zaman geçmiş olacak üzerinden ve yeni platform demek minimum 5 yıl daha yenisi çıkmayacak demek. Sonuçta soketler her sene yenilenen bir şey değil. Ayrıca bu ana parçaları Türkiye'den alacağım için garantisi de olacak yani korkmam mantıksız haklısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı