i7 720QM vs i3 350M

Piyasaya göre o fiyatlar gayet iyi seviyede. Eski ekran kartı çöp Core 2 Duo'lu cihazlar bile 1000-1500 civarı iken.
Buna katılıyorum.
Ayrıca ben 2. cihazı almanızı öneririm. 2 çekirdekli işlemci günümüzde pek kurtarmıyor bu sebeple 2. cihaz daha iyi olacaktır bence. Zaten bu sistemler ile çok bir oyun oynanamayacağı için ekran kartını fazla önemsemeye gerek yok. Ayrıca diski de 500 GB'mış. Alacak öğrenci şahıs için daha iyi olur bol alan. Daha çok ödev, dosya vb. tutabilir. Olmadı zaten 200 TL daha ucuzmuş bu cihaz. 200 TL'ye 2. el bir SSD alır veya üstüne biraz daha ekleyip sıfır alır.

Buna katılıyorum.
Ayrıca ben 2. cihazı almanızı öneririm. 2 çekirdekli işlemci günümüzde pek kurtarmıyor bu sebeple 2. cihaz daha iyi olacaktır bence. Zaten bu sistemler ile çok bir oyun oynanamayacağı için ekran kartını fazla önemsemeye gerek yok. Ayrıca diski de 500 GB'mış. Alacak öğrenci şahıs için daha iyi olur bol alan. Daha çok ödev, dosya vb. tutabilir. Olmadı zaten 200 TL daha ucuzmuş bu cihaz. 200 TL'ye 2. el bir SSD alır veya üstüne biraz daha ekleyip sıfır alır.
Konu biraz eski ama belki bakanlar olur, yazmak istedim. 720qm evet eski ama kesinlikle çöp bir işlemci değil. Ben kullanıyorum, günlük her türlü işi rahatça yapıyor. Tek eksisi, biraz fazla ısınıyor. Yoksa zaten işlemciye ağır yük bindirecek, oyun moyun vb. oynayacak adamın işi olmaz o ayrı konu da, günlük kullanım için hala son derece ideal. SSD ile beraber, ben gayet memnunum işlemci performansından. Öğrenciler için EBA için iş bilgisayarı olarak kullanacaklar için falan biçilmiş kaftan.

Konuya eklemek istiyorum, daha yeni i7 840QM taktım 720QM söküp, benchmark değerlerini de geçti aradaki performans ve stabilite farkı. 840QM daha yüksek önbellek ve frekans hızına rağmen daha az ısınan bir işlemciymiş. Dolayısıyla hissedilen performans farkı da benchmark değerlerindeki gibi %15 falan değil, net %40 civarı fark hissediyorum ben günlük kullanımda bile. Bilgisayar çok daha akıcı oldu. Gerçekten memnunum, değdi değiştirdiğime. Eski işlemcisi olup da, etrafında verdiğin paraya değmez git yeni laptop al diyenlere bilgilendirme olsun, gerçekten iyi işlemci bulunursa bal gibi de değiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı