i7 740QM nasıldır?

Virustx86

Centipat
Yer
İstanbul/Pendik
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik 10.Sınıf Öğrencisi
Arkadaşlar selamlar. Notebookum sizlere ömür. İçinde 1.nesil mobil işlemci olan i7 740qm işlemci çıktı. Bu işlemciyle sistem toplamak mantıklı mı? Anakart önerirseniz sevinirim.
İşlemci özellikleri: Intel® Core™ i7-740QM İşlemci (6M Önbellek, 1,73 GHz) - Ürün Teknik Özellikleri | Intel
Alacağım Anakart: https://www.hepsiburada.com/turbox-...-mobil-islemci-uyumlu-anakart-p-HBV00001AUSL3

Sistem tamam sadece anakart ve soğutucum yok soğutucu olarak da Snowman M200 alacağım.
Elimde olanlar:
  • Kingston DDR3 1333MHz 2x4GB RAM.
  • MSI 2 GB 64 Bit GT710.üstüne 12cm kasa fanı silikonladım boşta 15derece OC yapmama rağmen
  • Rampage trapper.
  • SanDisk SSD Plus 480GB.
  • 500 GB Seagate.

İyi değil para harcamaya değmez, o anakarta o parayı vereceğine 775 sistem topla daha iyi.

Elimde şu an 775pin anakart ve üstünde Intel Pentium E6600 işlemci var 8 GB RAM GT710 da buna takılı. Toplayacağım sistem bu sistemden daha iyi.

700 TL anakarta vereceğine Q9550 falan al, bu arada ekran kartından pek bir performans bekleme.

Ekran kartımı zaten değiştireceğim. İşlemcim kötü mü? Çünkü laptopta iyi FPS'ler veriyordu. Q9550 içinde bir anakart almam lazım. Hem işlemci hem anakart alamam. Elimdeki imkanlarla alacağım. Sence değer mi değmez mi sadece anakart alacağım. Şu anki sistemimde Pentium E6600 var Foxconn G41mxe-k anakart var 8 GB RAM var hangisi daha iyi bana onu söylesen bile yeterli.

Ekran kartımı zaten değiştireceğim. İşlemcim kötü mü? Çünkü laptopta iyi FPS'ler veriyordu. Q9550 içinde bir anakart almam lazım. Hem işlemci hem anakart alamam. Elimdeki imkanlarla alacağım. Sence değer mi değmez mi sadece anakart alacağım. Şu anki sistemimde Pentium E6600 var Foxconn G41MXE-K anakart var 8 GB RAM var hangisi daha iyi bana onu söylesen bile yeterli.

Elinizdeki anakart Q9550'yi destekliyor, Q9550'nin üzerine bir sistem toplayın derim.

Elinizdeki anakart Q9550'yi destekliyor, Q9550'nin üzerine bir sistem toplayın derim.

Anakart ile ilgili sıkıntılarım var. BIOS'la alakalı sanırsam. RAM'ler 8 GB olarak taktım 2x4GB RAM'ler takılı RAM: 8 GB (kullanılabilir 3.5GB olarak gösteriyor. Çoğu bilinen yöntemi denedim. Ya soket bozuk ya da BIOS yüzünden. BIOS'u yakın zamanda güncellettireceğim. Düzelmezse de soketi değiştireceğim. RAM'lerden olamaz çünkü RAM'leri 2 yıl önce sıfır almıştım ve kenarda duruyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı