Kilo verememek

Mr.Whıte1

Centipat
Daha fazla  
15 yaşında bir lise öğrencisiyim. 6 ay önce 88 kiloydum sonra hiç hareket ve spor yapmadan diyet yaparak ve sirkeli sularla 3 ay içerisinde 80 kiloya indim ve sonra kilo vermem bir anda durdu. Hiç de diyetimi bozmama rağmen. Bende sıkılıp bıraktım ama hâlâ yemeğime dikkat ettim ve şimdi 3 haftadır spor salonuna gidiyorum. Diyet de yapıyorum. kardiyo ve ağırlık antrenmanı yapıyorum. Kilom 79'da sabit kaldı ve çok sinir bozucu bir durum. Nedeni nedir?

3 ay içinde verdiğin 8 kilonun 4'ü ödemdir. Aldığın kaloriyi biraz daha düşür illa verirsin.

Bazal metobolizmanız düştüğü için düşmüş olabilir. Yani diyelim bazal meotobilizmanız 3000 siz 2500 aldınız bir süre kilo verirsiniz. Ama 2500 kalori olan bazal metobolizmanızda 2500 kalori alırsanız kilo vermezsiniz. Bu yüzden kalori takibi yapmalısınız. Eğer çok fazla açık veriyseniz kalori açığını bana göre daha kolay ve sürüdlürebilir ve sonuçlarını daha hızlı gördüğüm karbonhidrat döngüsü diyetini öneririm.

Hocam boyum 172 hedef kilom 70 spor salonunda spor yapmaktan hoşlanıyorum ama bir değişim olmayınca gerçekten çok soğuyorum

3 haftadir o kadar kardiyo boşuna mı yani yapmasaydimda ayni kiloda kalacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı