Çözüldü i7 7500U GTX 950M Sistemde Battlefront 2 Donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Loreaays

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben laptop üstünden Battlefront 2 oynuyorum ama bazen ani donmalar oluyor. Bu olurken FPS değeri hiç düşmüyor ama oluyor işte bazen (bu genelde çok çok nadiren) bu ekran kartımın %0'a düşmesinden oluyor. Bazen bütün ısı, FPS, kullanım değerleri normalken oluyor.
İşlemci: i7 7500u.
Ekran kartı: GTX 950M 4 GB.
RAM: 8 GB.
Disk türü: HDD.
Sizce bu sorun neden olur ben bu sorunun ekran kartından değil, RAM'in 8 GB olup diskimin kötü olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Çünkü diskim hep %100 de ve RAM ortalama 16 GB istiyor oyun. Sorunun ekran kartından olduğunu düşünmeme nedenim: Ayarlarımın hepsi olabilecek en düşükte ekran kartı da minimum gereksinimlerin üstünde ve hiç ısınmadan çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Genelde bu tür sorunlar RAM, sıcaklık veya disk hataları sonucu ortaya çıkıyor. Sıcaklıkta sorun yok demişsiniz. O zaman Memtest ile RAM'leri test edin. HD Tune ile de Error Scan yapıp Health sekmesini kontrol edin.
Genelde bu tür sorunlar RAM, sıcaklık veya disk hataları sonucu ortaya çıkıyor. Sıcaklıkta sorun yok demişsiniz. O zaman Memtest ile RAM'leri test edin. HD Tune ile de Error Scan yapıp Health sekmesini kontrol edin.

Çözüm

Teşekkür ederim size bir soru daha sormak istiyorum RAM yetersizliğide böyle bir sorun yapabilir mi?

Geri
Yukarı