i7 7500U sistemde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege yük işlemciye biniyor

İşletim sistemi
Windows 10

Asayls

Hectopat
RAM
8 GB RAM
Ekran kartı
Amd Radeon R5 M430
İşlemci
İntel Core i7 7500U
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de bütün ayarlari düşürdüğüm icin 2 GB'lik ekran kartının 843 MB'ı kullanılıyor fakat ekran kartının fanı bile çalışmazken yükün %70-80i işlemciye biniyor. Bu yükü ekran kartına bindirmek için hangi ayarı değiştirmem lazım?

Yanlış bilmiyorsam o oyun işlemciye yüklenen bir oyundu galiba. Ama işlemcinin içindeki APU kullanılıyor olabilir belki diyeceğim ama darboğazı bu açıklamaz. Bende fikir tükendi.

@Yener K. @Sir Benjamin @XPLSG
Belki çözünürlük yükseltmeyi deneyebilirsin.

Ayarları en düşüğe alıp MSAA 4X veya varsa 4X 2X gibi ayarlar onları deneyebilirsin. Ekran kartına yük bindirecektir.

R6 Online bir oyun, Online oyunlarda (CoD, BF gibi yüksek grafik kalitesi vermeye çalışanlar hariç) yük hep işlemci üstünde olur.

2 GB'lik VRAM'in kullanımı oyun ayarlarına da bağlı, Low ayarlarda deniyorsanız zaten 2 GB'nin tamamını kullanmasını beklemezsiniz.

Bence bir sorun yok, işlemci pek de iyi sayılmaz. Kullanılan VRAM miktarı ekran kartına ne kadar yük bindirdiğini tam olarak göstermez. Ekran kartı kullanımına bakın.

R6 Online bir oyun, Online oyunlarda (CoD, BF gibi yüksek grafik kalitesi vermeye çalışanlar hariç) yük hep işlemci üstünde olur.

2 GB'lik VRAM'in kullanımı oyun ayarlarına da bağlı, Low ayarlarda deniyorsanız zaten 2 GB'nin tamamını kullanmasını beklemezsiniz.

Tamamını kullanmasını beklemiyorum fakat Valorant PUBG Lite gibi FPS oyunlarınıda oynadım düsuk ayarlarda onlarda böyle bir bişey yoktu

Tamamını kullanmasını beklemiyorum fakat Valorant PUBG Lite gibi FPS oyunlarını da oynadım düsuk ayarlarda onlarda böyle bir bir şey yoktu.

R6 için grafik birimi Intel HD Graphics mi yoksa M430 olarak mı ayarlı.

Geri
Yukarı