i7 7700 GTX 1050 sistemde GTA 5 20 FPS veriyor

shtymerenn

Hectopat
Merhaba,

Normalde 60FPS'nin altını görmüyordum ama bugün girdiğimde 20-30 arası FPS alıyorum. Nasıl düzeltebilirim, neden böyle olmuş olabilir?

Daha geçen girmiştim oyuna PC'ye bir şey yüklemedim.

Ek olarak oyun Very High'da oynuyordum normalde kasmadan sonra tüm ayarları normal yaptım FPS yine 20 30 arasında.

Sistem özellikleri:

GTX1050, Intel i7 7700, 16 GB RAM.

Hp pavilion 15-cb008nt modeli laptopun

Oyun Intel HD grafik kartıyla çalışıyor olabilir, sağ tıklayınca yüksek performanslı grafik işlemciyle aç gibi bir seçenek olması lazım. Bir ihtimal GeForce driverları sorun yaratmış olabilir, kaldırıp baştan yükleyince sorun çözülebilir eğer donanımsal sorun meydana gelmemişse.

Driver güncel mi ve sıcaklıklar nasıl, termal throttling yapıyor olabilir.

Ölçmedim ama ortalama sıcaklıklarda geziyor.

Ekran kartı kaynaklı gibi duruyor. (Devre dışı kaldıysa UHD Graphics 620 yönelmiş olabilir)

Nasıl devre dışı kaldığını anlayabilirim ve aktif edebilirim?

Oyun Intel HD grafik kartıyla çalışıyor olabilir, sağ tıklayınca yüksek performanslı grafik işlemciyle aç gibi bir seçenek olması lazım. Bir ihtimal GeForce driverları sorun yaratmış olabilir, kaldırıp baştan yükleyince sorun çözülebilir eğer donanımsal sorun meydana gelmemişse.
Bende öyle bir seçenek yok

Son düzenleme:
Ölçmedim ama ortalama sıcaklıklarda geziyor.

Nasıl devre dışı kaldığını anlayabilirim ve aktif edebilirim?

Bende öyle bir seçenek yok

Aygıt Yöneticisi'nden Görüntü bağdaştırıcılarından kontrol etmeyi unutmayın. Eğer orada yoksa ya sürücü silinmiştir ya da ekran kartında bir problem vardır. (Yanmış olabilir)

Yeni konular

Geri
Yukarı