i7 7700 HQ ve GTX 1050 Ekran Kartı Isı Değerleri

RoyalGuard

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktaki gibi i7 7700HQ işlemci ve GTX 1050 ekran kartım var. (Monster 7.1.2)
Attila TW oynarken Önerilen ayarda (En sondan bir önceki ayar) 70-80 (arada bir 85 ama max bölümüne bakınca 90-91 bile var) arası ısı değeri görüyorum. İstanbul'da yaşıyorum, havalar biraz da sıcak.
20-30 FPS arası bir değerde geziyor oyun.
Boşta ise 45-55 derece aralığında geziyor. Soğutucu kullanmıyorum. Bilgisayarın turbo fanlarını çalıştırdığım zaman 2-3 derecelik bir düşüş oluyor ama sesi rahatsız edici olduğu için için uzun süreli açmadım hiç.
Kullandığım program Core Temp.
Sizce bu sıcaklıklar normal mi? Yoksa gereğine göre sıcak mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni olan (öyle sanıyorum) bir bilgisayarın bu değerleri biraz fazla. 3-4 yıllık bir aygıt olsa belki tamam ama yükte 90 derece fazla. Başka bir programla da ölçün derim ilk adım olarak.

Başka program adı önerebilirmisiniz peki ?
Ben pek bilmiyorumda .
Bu arada ETS2 full ayarda 70 derece.
CS GO full ayarda 50-60 derecek arasında.
Attila biraz zorlu oyun her bilgisayar için.

GTX 1050 ve 1050Ti'yın dayanabileceği maksimum sıcaklık 97 derece.

Yeni GeForce GTX 1050 grafik kartı

1.png

Core Temp. dediğimiz program sanırım ekran karıt değil işlemci sıcaklığını ölçüyor.
Bu arada 90 derece dediysem yani programın gördüğü max derece o.
Anlık olarak bazen o derecelere çıkıp hemen 70 e iniyor. Şimdi Attila oynuyorum 70-75 arası geziyor.

@fullmetal Dediğiniz programı yükledim.Ekran kartı boşta 45 derece, ağır oyunda 75 dereceye çıktı en fazla.Soğutucuyu tam kapasite çalıştırınca yaklaşık 10 derece daha düşüyor bu rakamlar.

@fullmetal yalnız attilaya girdiğimde mesela core temp programında işlemci sıcaklıkları 75-80 dolaylarına çıkabiliyor. Max bölümüne baktığımda 93-94 derece dahi bulunuyor (Anlık olarak bazen normalde olduğundan 10 derece yukarı veya 10 derece aşağı yapabiliyor).

O programı hiç kullanmadım ama 10 derecelik artış veya düşüş oyun devam ederken olmamalı. Eğer oyunu durdurduğunda oluyorsa normal. Çünkü ben de kendi GPU'mun sıcaklığında oyunu durdurunca ya da oyundan çıkınca ani sıcaklık düşüşü görüyorum. Ama dediğim gibi oyun devam ederken öyle birden artış ya da düşüş olmamalı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı