i7 7700 için soğutucu önerisi

qanca

Kilopat
Daha fazla  
i7 7700 3.6 GHZ
GTX 1080
16 RAM 2400 MHZ

Yukarıda belirttiğim sisteme sahibim. Oyun oynuyorum ve işlemcimi stock fan ile kullanıyorum. Kule tipi ve sıvı soğutma arasında kaldım bütçem max 300 TL olduğu için sıvı soğutmayı almaya pek sıcak bakamıyorum. Oyunda 85 derece civarı bir sıcaklık oluşuyor. Linkteki soğucu bütçeme uygun olduğu için değerlendirmenizi ve başka tekliflerinizi bekliyorum.

Sıvı soğutmaya hiç hiç ihtiyacın yok, boşuna arada kalma. Okyanusta su aramak gibi bir şey. Aşağıdaki gibi ideal bir hava soğutma kullanırsan; fan gürültüsünden de kurtulursun ısıdan da.
Bundan daha pahalısına ihtiyacın yok. Ağır konuşacağım ama büyük aptallık olur. Hiçbir fark yaratmayacak çünkü. Işıklı mışıklı olsun dersen o ayrı, zevk meselesi. Yani salt soğutma için 200-250 civarı, fazlasını harcama.

Son düzenleme:
Kasa havalandırması iyi ise önerilen soğutucular yeterli olur. 1-2 tane de güçlü kasa fanı alabilirsiniz eğer kasa havandıramsı iyi değilse.

Kasa havalandırması iyi ise önerilen soğutucular yeterli olur. 1-2 tane de güçlü kasa fanı alabilirsiniz eğer kasa havandıramsı iyi değilse.
3 tane 120mm fan önde 1 tane 120mm fan arkada kasanın baska havalandırma girişi bulunmuyor. Yeterli olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı