i7 7700 işlemci yükte 80 derece

Bayram Çağlar

Kilopat
Daha fazla  
İ7 7700 işlemciye sahip bilgisayarımda oyun oynadığım zamanlar CPU sıcaklığı 80-85 dereceye kadar çıkabiliyor. MSI afterburner verileri bu şekilde ama sürekli inip çıkıyor 70 dereceden aniden 85'e çıktığı oldu mesela güvenemedim tam. Aida64'e göre de yükte CPU package 75 civarı oluyor. Ve oyunlarda hiçbir zaman işlemcimi %100 kullanamadım. Ne zaman baksam 40-50 gözüküyor ama sıcaklığı 80 derece. Oynadığım oyunlar rainbow six siege, battlefield 1, battlefield 4 vs bilgisayarı alalı 1 ay falan oldu. Stok fan kullanıyorum. Fanın üzerinde hazır termal macun vardı ayrıyeten macun sürmedim.

Sistemin diğer parçaları şunlar;
MSI armor GTX 1070
16 GB RAM kingston hyper 4x4
1TB HDD WD
B250m pro-vdh anakart
Corsair 100R mid-tower kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu tam oturmamış olabilir. Stok fan ile gelen macun yetersiz olabiliyor. Nokta nokta macun koymuşlardır. Kendiniz macun yenileyebilirsiniz.

Hocam işlemciyi %100 kullanmak gerekmez zaten. Sistem isterse kullanır. Zaten o durumda darboğaz yapmış olur ki o işlemci kolay kolay darboğaz yapacak bir işlemci değil. Ayrıca stok fan için değerler normal olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı