i7-7700 ve ASUS GeForce GTX1080 oyun performansı düşük

Gualtieras

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimde GPU kullanımında oldukça sorun yaşıyorum bununla ilgili hiçbir bilgim yok. Yapılması gereken şeyleri anlatabilir misiniz?
Sistem özelliklerim.
Ekran kartı: ASUS GeForce GTX1080 ROG STRIX Gaming 8 GB GDDR5X 256Bit DX12 NVIDIA ekran kartı.
İşlemci: Intel i7-7700
Anakart: ASUS B250F.
RAM: Corsair 16 GB(2*8) Vengeance kırmızı DDR4 2400MHz.
NVIDIA ayarlarım hep yüksek performansta ama %60-70 civarı çalışıyor oyunlarda. BIOS ve ekran kartım güncel. Normalden az FPS aldığımı fark ettim ve MSI Afterburner programını indirip takip ettim. Yardımlarınızı bekliyorum. Oyunları 1080p 144Hz Ultra ayarlarda oynuyorum. BF1 de bile FPS 50'lere iniyor.

Adsız.png

Adsız1.png

İşlemci ve ekran kartı gayet yeterli, sıcaklık sorunu var gibi duruyor. Cinebench R23 testi yapıp işlemcinizin sıcaklığını paylaşır mısınız? Stok fanla mı kullanıyorsunuz ayrıca?

K serisi olsa overclock önerirdim, oyunda tüm grafik ayarlarını açtınız mı.
Evet her şey ultra 1080p
Soğutucu nedir?
Stok fan kullanıyorum.
İşlemci ve ekran kartı gayet yeterli, sıcaklık sorunu var gibi duruyor. Cinebench R23 testi yapıp işlemcinizin sıcaklığını paylaşır mısınız? Stok fanla mı kullanıyorsunuz ayrıca?

Aşırı ısınıyor 90-99 arası altına inmiyor test esnasında.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Sistemimde GPU kullanımında oldukça sorun yaşıyorum, bununla ilgili hiçbir bilgim yok. Yapılması gereken şeyleri anlatabilir misiniz?

Sistem özelliklerim:
Ekran kartı: ASUS GeForce GTX1080 ROG STRIX Gaming 8 GB GDDR5X 256Bit DX12 NVIDIA ekran kartı.
İşlemci: Intel i7-7700.

NVIDIA ayarlarım hep yüksek performansta ama %60-70 civarı çalışıyor oyunlarda. BIOS ve ekran kartım güncel. Normalden az FPS aldığımı fark ettim ve MSI Afterburner programını indirip takip ettim. Yardımlarınızı bekliyorum. Oyunları 1080p 144Hz Ultra ayarlarda oynuyorum. BF1'de bile FPS 50'lere iniyor.

Bundan önce açtığım konuda işlemci ısısı çok yüksek o yüzden diyenler oldu. Ancak işlemci ısımı şu an bayağı azaltmama rağmen hala aynı problemi yaşamaktayım.

Görüldüğüm gibi %50-70 arası bir kullanım söz konusu. Isı değerlerim gayet normal ancak ben hala sert FPS problemleri yaşamaktayım. Bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Adsıasdsaz.png

Merhaba arkadaşlar. Sistemimde GPU kullanımında oldukça sorun yaşıyorum, bununla ilgili hiçbir bilgim yok. Yapılması gereken şeyleri anlatabilir misiniz?

Sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel i7-7700.

NVIDIA ayarlarım hep yüksek performansta ama %60-70 civarı çalışıyor oyunlarda. BIOS ve ekran kartım güncel. Normalden az FPS aldığımı fark ettim ve MSI Afterburner programını indirip takip ettim. Yardımlarınızı bekliyorum. Oyunları 1080p 144Hz Ultra ayarlarda oynuyorum. BF1'de bile FPS 50'lere iniyor.

Bundan önce açtığım konuda işlemci ısısı çok yüksek o yüzden diyenler oldu. Ancak işlemci ısımı şu an bayağı azaltmama rağmen hala aynı problemi yaşamaktayım.

Görüldüğüm gibi %50-70 arası bir kullanım söz konusu. Isı değerlerim gayet normal ancak ben hala sert FPS problemleri yaşamaktayım. Bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Adsıasdsaz.png
Sorunu hala çözebilmiş değilim arkadaşlar varsa bilen yardımlarınızı bekliyorum.
inebench R23 testi yaptım şuan işlemci ısısı 70-72 derece üstüne çıkmıyor testte. Ancak hala aynı sorunlar devam ediyor. Öneriniz var mıdır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı