i7 7700HQ frekans düşme ve performans sorunu

enestunclar

Hectopat
Recep Baltaş'ın açmış olduğu "[Çözüm] Laptopta oyun oynarken FPS düşmesi" konusundaki bütün önergeleri ve kodlamaları yaptım herhangi bir şekilde fayda etmedi.

Bütün oyunlarda ani düşüşlere yaşıyordum. MSI Afterburner ile ölçüm yaptım.

Oyunları 1280*768'de oynadım very lowda yine de kasmaya devam ettiğini (FPS düşüşü) ve işlemcimin 800 MHz'e düştüğünü gördüm. İşlemciden kaynaklandığı %100. Isınma sıkıntısı yok. Değerlere bakıyorum temiz. Temiz bir kurulum yaptım Windows 10 Pro.

Bütün Driver, BIOS, Firmware vesaire güncelledim. Yapılacak bütün ayarları her şeyi denedim lakin bütün oyunlarda bu düşüşleri yaşıyorum.

Serviste fanlar değişti, termal macun sıkıldı. Bakımı yeni yapıldı. Hala her oyunda drop yaşıyorum.

Hard Disk, SSD gibi şeylerin sağlık kontrolünü yaptım. Bad Sector taramalarını yaptım. Bir tane hata bulamadı. Bütün testlerden geçirdim. Her donanım sağlıklı ve düzgün çıkıyor. Ben kendi kendime yinede donanımsal bir hata olduğunu düşünmekteyim. Sizlerin yorumlarını ve yardımlarını beklemekteyim.

Cihazım - MSI GE72-7RE 235XTR Apache Pro
  • * 32GB DDR4 2400Mhz RAM
  • * 1050Ti - 4GB
  • * i7-7700HQ
  • * 120Hz 5ms
  • * PCI-E GEN.3 128GB SSD
** Resimlerde oyun oynarken değerleri kaydetti cihazım. Grafik olarak yükledim.

Adsız.png
Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı