i7 7700HQ GTX 1050 darboğaz yapması normal mı?

BIOS güncellemesini de yaptım fakat sorun halen devam ediyor sıcaklık değerleri vs her şey normal olmasına rağmen CPU 90-80 arası kullanılıyor GPU 70-30 arası kullanılıyor.
bendede i7 7700q ve 1050ti var acaba ram dual mi single channel mı ?
Ram single channel bende de i7 7700hq ve gtx 1050 2gb var.

onla alakalı değil i5 7300hq tek kanal ile darboğaz olmuyor.
darboğazdan kastı fps değerlerinin olması gerekenden düşük vermesi değil mi ? gamegarajın fenix laptop'ında single channel olduğu için 40 fps düşük alan arkadaşlar vardı dual channel yapınca olması gerekeb fps değerlerine ulaştılar ,hocam birde hdmi ile başka bir ekrana bağlandığınızda FPS değerleri değişim gösteriyor mu ?

darboğazdan kastı fps değerlerinin olması gerekenden düşük vermesi değil mi ? gamegarajın fenix laptop'ında single channel olduğu için 40 fps düşük alan arkadaşlar vardı dual channel yapınca olması gerekeb fps değerlerine ulaştılar ,hocam birde hdmi ile başka bir ekrana bağlandığınızda FPS değerleri değişim gösteriyor mu ?
Hayır dostum darboğaz CPU'nun GPU'dan güçsüz kalması ile oluşur. Yani gerekli işlemleri iletemediği için daha düşük performans alırsın.

Darboğazdan kastı FPS değerlerinin olması gerekenden düşük vermesi değil mi? GameGaraj'ın fenix laptop'ında Single Channel olduğu için 40 FPS düşük alan arkadaşlar vardı Dual Channel yapınca olması gerekeb FPS değerlerine ulaştılar, hocam bir de HDMI ile başka bir ekrana bağlandığınızda FPS değerleri değişim gösteriyor mu?

Şöyle örnek verebiliriz;
GPU %99 kullanırken
CPU %40

Aynı işlemci ve ekran kartına sahip Msi Gs63’de böyle bir sorunla karşılaşmadım. Güç ayarlarından yüksek performansta olduğundan emin olun. Hatta özelleştir sekmesinden en düşük/yüksek cpu kullanımı %100 yapın eğer değilse.

Aynı işlemci ve ekran kartına sahip MSI GS63’de böyle bir sorunla karşılaşmadım. Güç ayarlarından yüksek performansta olduğundan emin olun. Hatta özelleştir sekmesinden en düşük/yüksek CPU kullanımı %100 yapın eğer değilse.

Azda olsa performans daha iyi oldu Rainbow Six Siege'de %5-10 arası CPU kullanımı düştü. En yüksek işlemci durumunu %100 yaptım. Eskiden dengeli modaydı gelişmeleri yazarım.
Azda olsa performans daha iyi oldu Rainbow Six Siege'de %5-10 arası CPU kullanımı düştü. En yüksek işlemci durumunu %100 yaptım. Eskiden dengeli modaydı gelişmeleri yazarım.
Pek fark etmedi ya dostum
Dostlar sıkıntıyı buldum. Masa üstünde işlemci 3.6 GHz kullanılırken oyuna girenci 2.2 GHz'ye kadar düşüyor bu sorunu nasıl halledebilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı