Çözüldü i7 7700HQ GTX 1050 laptop FC 24'te mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alper040

Femtopat
Daha fazla  
  • GTX 1050.
  • Intel i7-7700HQ
ASUS model laptop kullanıyorum. Daha önce Hunt'ta mavi ekran yiyordum fakat kendiliğinden düzeldi.

FC24'te daha oyuna giriş yapamadan mavi ekran yiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
031124-21906-01.dmp minidump dosyası bu. Teşekkürler.

Çözüm
  • GTX 1050.
  • Intel i7-7700HQ
ASUS model laptop kullanıyorum. Daha önce Hunt'ta mavi ekran yiyordum fakat kendiliğinden düzeldi.

FC24'te daha oyuna giriş yapamadan mavi ekran yiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Ekran kartın muhtemelen çip arızası yaşıyor.

DDU ile sürücüyü silip, yeniden en güncelini yüklemeyi bir dene. Yine olmazsa mecburen reball işlemine gitmek zorunda kalacak.

Geçmiş olsun.
  • GTX 1050.
  • Intel i7-7700HQ

DDU ile sürücüyü silip, yeniden en güncelini yüklemeyi bir dene. Yine olmazsa mecburen reball işlemine gitmek zorunda kalacak.

Geçmiş olsun.

Çözüm

Geçmiş olsun.

Yaklaşık bir ay önce DDU ile temizleyip yüklemiştim ekran kartı sürücüsüde güncel o halde reball işlemi çözüm sanırın teşekkür ederim.

Geçmiş olsun.

Hocam peki bunun sadece belli başlı oyunlarda olması normal mi?

Yaklaşık bir ay önce DDU ile temizleyip yüklemiştim ekran kartı sürücüsüde güncel o halde reball işlemi çözüm sanırın teşekkür ederim.
nVIDIA çipleri genelde reball tutuyor, AMD olsaydı yalama olurdu, reball olmasına rağmen yine aynı arızayı açar dururdu. Umarım cihazın kurtulur. Her önüne gelene verme cihazını, bu işlem fazlasıyla hassas. Üzüldüm ne diyeyim geçmiş olsun tekrardan.

Muhtemelen termal macun bakımlarını yaptırmadığın için böyle bir durum oldu. nVIDIA'lar kolay kolay yanmıyor. Sen bayağı aksatmış olmalıısn.

Harici ekran kartına geçtiğin zaman yiyorsundur. Veyahut yük bindiği zaman bir yerde cortluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı